Większość badanych wyobraża sobie, że przerwy w trasie na ładowanie auta elektrycznego budzą negatywne emocje u podróżujących, a na swoją kolej przy ładowarce często trzeba czekać. Tymczasem doświadczenia użytkowników „elektryków” pokazują zgoła inny obraz – wynika z badania, przeprowadzonego wśród polskich kierowców przez InsightOut Lab na zlecenie Volkswagena.
Volkswagen Group of America wraca na CES (Consumer Electronics Show) – największe na świecie targi elektroniki po sześcioletniej przerwie. Właśnie podczas tej imprezy, między 5 a 8 stycznia, Volkswagen pokaże swoją pierwszą elektryczną limuzynę, opartą na platformie MEB. Zaprezentowane w Las Vegas auto będzie zakamuflowane przy pomocy unikatowej technologii z wielowarstwowym lakierem do tworzenia efektów świetlnych na karoserii pojazdu. Kamuflaż jest interaktywny, co symbolizuje kolejny krok na drodze do cyfryzacji przyszłego flagowego modelu rodziny ID. którego studyjną wersję zaprezentowano w ubiegłym roku w Chinach. W tym aucie, podobnie jak w przypadku ID.7, nacisk położono na doskonałość aerodynamiczną, dzięki czemu zasięg nowego modelu rodziny ID. może wynieść nawet do 700 kilometrów (wg WLTP).
Właściciele elektrycznych Volkswagenów ID. w naszym kraju doceniają dostępne w nich najnowsze technologie, takie jak reflektory IQ. Light czy systemy Travel Assist i Infotainment. Warto bliżej przyjrzeć się zwłaszcza odpowiedziom kierowców, którzy korzystają z auta najczęściej, bo ich ocena jest najbardziej miarodajna. Okazuje się, że wyżej niż pozostali oceniają oni szczególnie system interaktywnych świateł IQ Light.
7 na 10 polskich właścicieli elektrycznych Volkswagenów ID. deklaruje, że podczas przyszłych zakupów również zdecyduje się na auto na prąd. Zwłaszcza, jeśli „elektryk” jest jedynym pojazdem w ich gospodarstwie domowym.
Volkswagen przygotowuje fabrykę w Wolfsburgu, by była gotowa na wyzwania przyszłości: do 2025 roku marka zainwestuje ok. 460 milionów euro w główny zakład w tym mieście. Zapowiedział to prezes zarządu Thomas Schäfer podczas spotkania zakładowego w Wolfsburgu. Inwestycja posłuży do przygotowania produkcji nowego modelu ID.3. Ten kompaktowy samochód elektryczny będzie zjeżdżał z taśmy w Wolfsburgu od 2023 roku – początkowo będzie montowany, a od 2024 roku ruszy pełna produkcja. Rozbudowa zakładu ma się zakończyć do końca 2025 roku. Obecnie przygotowywane są niezbędne szkolenia dla pracowników. Po uruchomieniu produkcji ID.3 z taśm w Wolfsburgu będzie zjeżdżał także SUV o napędzie elektrycznym, co pozwoli wykorzystać moce produkcyjne fabryki. Ten model powstanie na zmodernizowanej platformie MEB, oznaczonej kodem MEB+.
Volkswagen w związku ze zbliżającą się premierą odświeżonej odmiany elektrycznego modelu ID.3 modyfikuje aktualną ofertę. Zostały z niej wycofane odmiany Life Pro Performance i Life Pro S, a klienci mogą zamawiać Volkswagena ID.3 w wersjach Life, Business, Style i Tour. Klienci, których zamówienia nie zostaną zrealizowane do czwartego kwartału 2023 roku otrzymają już auto nowej generacji, przy zachowaniu ceny z umowy zamówienia.
Polscy właściciele elektrycznych Volkswagenów rodziny ID. wysoko oceniają technologie w swoich autach. Szczególnie zadowoleni są z reflektorów IQ. Light, ale doceniają również system Travel Assist i Inforozrywkę.
Nowy, w pełni elektryczny pojazd koncepcyjny ID. XTREME prezentuje ogromne możliwości i wszechstronność platformy MEB w pojazdach elektrycznych Volkswagena. Modyfikacje, które pozwoliły zwiększyć moc do 387 KM w połączeniu ze zwiększonymi prześwitem i rozstawem kół zapewniają ID. XTREME imponujące możliwości terenowe i przenoszą elektromobilność Volkswagena na wyższy poziom. Koncept opracowany w dziale rozwoju Volkswagena jest obecnie najmocniejszym modelem w rodzinie ID. Będzie można go podziwiać w butikowym salonie Volkswagen Home w Warszawie. Auto będzie tam możliwe do zobaczenia już 8 grudnia 2022 roku od 12:00 do 18:00.
Niemal 3 na 5 badanych wie, co oznacza pojęcie śladu węglowego. W porównaniu do badania z maja 2021 r. jest to nieco lepszy wynik. Choć widać progres, to wciąż duża grupa badanych błędnie definiuje lub nie wie, czym jest ślad węglowy.
Volkswagen wiosną przyszłego roku zaprezentuje nową generację modelu ID.3. Samochód rozpocznie najnowszy rozdział w historii sukcesu rodziny ID: do tej pory do klientów na całym świecie trafiło ponad pół miliona egzemplarzy. ID., zbudowanych na platformie MEB. Obecnie produkowany model ID.3 zjeżdża z taśmy zakładów w Zwickau i Dreźnie w Niemczech. W przyszłym roku do tej dwójki dołączy główna fabryka Volkswagena – w Wolfsburgu, co pozwoli zaspokoić rosnący popyt.