Poznań, 28 września 2023 r. Volkswagen ID. Buzz, w pełni elektryczny model marki Volkswagen Samochody Dostawcze przez sześć miesięcy tego roku był flagowym samochodem organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych PSPA projektu pt. Mobilne Centrum Edukacyjne. W jego ramach poruszający się ID. Buzzem specjaliści PSPA i EV Klub Polska przejechali ponad 27 tys. kilometrów. Przy okazji całego szeregu wydarzeń i spotkań, edukowali na temat szeroko rozumianej elektromobilności. Podczas Kongresu Nowej Mobilności przyszedł czas na podsumowanie dotychczasowych działań zrealizowanych w ramach projektu.
Poznań, 14 września 2023 r. Zakończone kilka dni temu targi motoryzacyjne IAA Mobility w Monachium, były kolejną okazją do prezentacji przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze w pełni elektrycznego i autonomicznie poruszającego się modelu ID. Buzz AD.
Poznań, 21 sierpnia 2023 r. Zakup elektrycznego samochodu dostawczego i promowanie w ten sposób elektromobilności mogą liczyć w naszym kraju na finansowe wsparcie, którego wysokość sięgnąć może nawet 70 000 złotych. Przekonają się o tym np. przedsiębiorcy, którzy złożą wniosek o dofinansowanie z programu „Mój Elektryk” na zakup lub leasing dostawczego, w pełni elektrycznego Volkswagena ID. Buzz Cargo. Ważnym atutem przy składaniu wniosku o dopłatę na ten model jest fakt, że pojazdy z kategorii N1 nie są przy tym ograniczone limitami cenowymi.
Poznań, 20 czerwca 2023 r. Oferowany przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze Volkswagen ID. Buzz został flagowym pojazdem organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych PSPA projektu pt. Mobilne Centrum Edukacyjne. W jego ramach poruszający się ID. Buzzem specjaliści PSPA, przy okazji całego szeregu wydarzeń i spotkań, edukują na temat dekarbonizacji środków transportu. Spektakularnym, wpisanym w projekt wydarzeniem, była podróż na lodowiec Kaunertal w Austrii, podczas której ID. Buzz w nieco ponad 15 godzin pokonał 1260 km.
Poznań, 23 lutego 2023 r. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zakończyła rozbudowę infrastruktury ładowania w zakładzie w Hanowerze. Teraz, dla pracowników zakładu, na jego terenie i na terenach przylegających, dostępnych jest w sumie 450 punktów ładowania. Energia elektryczna dla e-pojazdów pochodzi ze źródeł odnawialnych, a operatorem punktów ładowania jest spółka-córka Volkswagena "Elli", dostawca rozwiązań w zakresie energii i ładowania. Dziś, Minister Gospodarki Dolnej Saksonii, Olaf Lies oraz członkowie zarządu Volkswagen Samochody Dostawcze i rady zakładowej, symbolicznie oddali do użytku jeden z punktów ładowania o wysokiej mocy.
Poznań, 1 września 2022 r. Volkswagen Samochody Dostawcze, w ramach strategii korporacyjnej GRIP 2030, zamierza do 2030 roku zwiększyć odsetek sprzedawanych przez siebie pojazdów w pełni elektrycznych do ponad 55 procent. Wspierając rozwój energii odnawialnej, VWSD już teraz zwiększa ilość dostępnej w sieci energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, tworząc tym samym podstawy do tego, by pojazdy elektryczne marki były użytkowane w sposób neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla.
W Meklemburgii-Pomorzu Przednim powstaje imponujący projekt – elektrownia słoneczna Tramm-Göthen. Volkswagen wspiera tę inicjatywę, by samochody elektryczne marki z Wolfsburga mogły jeździć wykorzystując odnawialną energię.
Hanower/Poznań, 10 grudnia 2021 r. Na wczorajszym posiedzeniu Rada Nadzorcza Volkswagen AG potwierdziła, że produkcja pierwszych pojazdów w ramach projektu Artemis oraz budowa nadwozi dla nowego modelu Bentleya, odbywać się będzie w zakładzie Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze. Rada zatwierdziła również nakłady inwestycyjne na w pełni elektrycznego campervana ID. California oraz na inne modele marki. Podjęcie tych decyzji ekonomicznie zabezpiecza efektywne wykorzystanie zakładu produkcyjnego w Hanowerze do końca dekady, a tym samym tamtejsze miejsca pracy.
Poznań, 25 listopada 2021 r. – Volkswagen Group Polska wraz z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych, przygotował praktyczny poradnik użytkowania samochodu elektrycznego. Na 32 stronach szczegółowo opisano najważniejsze zagadnienia związane z użytkowaniem samochodu elektrycznego, począwszy od przywilejów i korzyści związanych z zakupem i eksploatacją auta elektrycznego, przez informacje na temat ładowania akumulatora trakcyjnego, aż po planowanie podróży i wskazówki, jak sprawnie i oszczędnie jeździć samochodem elektrycznym.
Poznań/Hanower/Hamburg, 12 października 2021 r. Podczas trwającego właśnie w Hamburgu Światowego Kongresu ITS, Volkswagen Samochody Dostawcze oraz dostawca usług mobilności firma MOIA, prezentują możliwe nowe zastosowania związane z dynamicznym rozwojem pojazdów autonomicznych. Odwiedzający targi mogą zająć miejsce w wygodnych fotelach modelu ID.BUZZ AD11 w standardowej, przygotowanej przez MOIA konfiguracji shuttle-busa i spoglądając na ekran przed nimi przekonać się, jak można zorganizować autonomiczny transport osób i towarów. „Widzimy siebie jako partnerów miast i chcemy wraz z naszymi usługami mobilności wnieść istotny wkład w poprawę oferty transportowej i bezpieczeństwa na drogach” - podkreślił Michael Obrowski, członek zarządu Volkswagen Samochody Dostawcze. Słowa te skierowane były do burmistrza Hamburga Petera Tschentschera, który odwiedził stoisko marki. To właśnie w jego mieście już w 2025 roku zadebiutują autonomiczne shuttle-busy marki Volkswagen Samochody Dostawcze z floty MOIA. Wiele dużych miast z Europy i z USA zapowiada, że już wkrótce pójdzie w ślady Hamburga.