Poznań, 26 kwietnia 2022 r. W tym roku Volkswagen Samochody Dostawcze zaprezentuje zupełnie nową generację pick-upa Amarok. Nowy model będzie miał jeszcze większe możliwości zarówno drogowe, jak i terenowe. Zaprojektowany i wymyślony w Niemczech i Australii, wyprodukowany w RPA - nowy Amarok ponownie plasuje się w ścisłej czołówce pick-upów segmentu B. Samochód ten charakteryzuje się doskonałą specyfikacją, znacznie poszerzoną gamą systemów wsparcia kierowcy oraz większym wyborem układów napędowych niż jego poprzednik. Kilka pierwszych, cały czas jeszcze zamaskowanych egzemplarzy nowego Amaroka, pojawiło się już w Europie.
Poznań, 25 kwietnia 2022 – Elektryfikacja greckiej wyspy Astypalea przyspiesza: Grupa Volkswagen właśnie dostarczyła pierwsze samochody z napędem elektrycznym, przeznaczone dla użytkowników prywatnych. Turkusowy ID.3 Pure został przekazany właścicielowi tuż przy wiatrakach niedaleko Chory, głównego miasta wyspy. Kolejnymi pojazdami dostarczonymi na Astypaleę są Volkswageny ID.4 i e-up!, a także elektryczne skutery SEAT MÓ eScooter 125. Dzięki temu flota pojazdów z napędem elektrycznym na wyspie się powiększa – lokalne władze już od ubiegłego roku użytkują tego typu samochody. Projekt o nawie „Inteligentna i zrównoważona wyspa” to wspólne dzieło Grupy Volkswagen i Grecji. W kolejnych latach Astypalea zostanie przekształcona w wyspę, na której mobilność będzie zrównoważona, całkowicie zmieni się także system zaopatrywania w energię.
Wolfsburg/Poznań, 21 kwietnia 2022. Inicjatywa SBTi (Science Based Targets initiative) dokonała analizy nowych celów Grupy Volkswagen w zakresie redukcji emisji podczas produkcji. Ich wartości oznaczają, że celem nie jest teraz globalne ocieplenie na poziomie poniżej 2 stopni, a 1,5 stopnia dla emisji zakresu 1 (operacje wewnętrzne) i zakresu 2 (dostawy energii). Inicjatywa STBi i Grupa Volkswagen publikują tę wiadomość w przeddzień światowego Dnia Ziemi, w którym Volkswagen po raz drugi zaprasza swoich pracowników do wzięcia udziału w globalnym przedsięwzięciu Project1Hour. Około 670 tysięcy pracowników na całym świecie może spędzić godzinę, omawiając pomysły na ochronę klimatu i ograniczenie śladu węglowego – zarówno własnego, jak i firmy.
Poznań, 21 kwietnia 2022 r. W ramach pomocy ogarniętą wojną Ukrainie Volkswagen Poznań, uruchomił łańcuch pomocy humanitarnej. W ścisłej współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, Volkswagen Poznań zapewnił na szlaku transportów humanitarnych obsługę logistyczną, powierzchnie magazynowe, w których przechowywane są dary dla uchodźców oraz produkowane w Poznaniu i we Wrześni lekkie samochody dostawcze. Dziś na terenie zakładu Volkswagen Poznań zarząd spółki uroczyście przekazał na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża dalekobieżny autobus Neoplan Cityliner 2.
Volkswagen ID. Buzz i ID. Buzz Cargo to połączenie nowoczesności z tradycją – z jednej strony to niezwykle zaawansowane i zrównoważone samochody, z drugiej – przypominają jedną z z największych ikon motoryzacji – Volkswagena T1. Wiele materiałów, wykorzystanych do wykończenia wnętrza nowych elektrycznych Volkswagenów pochodzi z recyklingu, zrezygnowano ze skóry. ID. Buzz oferuje inteligentne połączenie systemów wspomagania kierowcy i systemów informacyjnych czy zdalne aktualizacje oprogramowania.
Wolfsburg/Poznań, 15 kwietnia 2022 – Grupa Volkswagen kontynuuje swoją globalną elektryczną ofensywę; w pierwszym kwartale 2022 roku zwiększyła dostawy samochodów z takim napędem o 65 procent. Mimo problemów z dostawami półprzewodników i wiązek przewodów do końca marca do odbiorców trafiło 99 100 elektrycznych aut, podczas gdy rok wcześniej było to 60 000 samochodów. Największy wzrost odnotowano w Chinach, gdzie aż 28 800 klientów odebrało elektryczne samochody, wyprodukowane przez marki Grupy Volkswagen – to ponad czterokrotnie więcej niż w pierwszym kwartale 2021 roku.
Platforma skonstruowana dla samochodów elektrycznych Volkswagena, czyli MEB jest wykorzywana w wielu modelach aut Grupy Volkswagen, ale najbardziej jej zalety widać w najnowszym, w pełni elektrycznym modelu ID. Buzz. Dzięki płaskiej podłodze można było optymalnie wykorzystać przestrzeń w kabinie, czego efektem jest mnóstwo miejsca, zarówno w odmianie osobowej, jak i dostawczej. Co ważne, to nie jedyne zalety platformy MEB.
Elektryczne jednoślady, takie jak hulajnogi czy rowery, częściej rzucają się w oczy Polakom niż samochody z zielonymi rejestracjami. Ponad połowa z nas widziała ostatnio na ulicy elektryczną hulajnogę. Jeśli chodzi o auta elektryczne to najwięcej osób zauważyło „elektryka” należącego do prywatnego właściciela.
W odpowiedzi na rosnący popyt na akumulatory do samochodów elektrycznych Volkswagen zamierza wybudować kilka gigafabryk ogniw, z których zbudowane są akumulatory. Znajdą one zastosowanie w modelach rodziny ID. i nie tylko. Za budowę fabryk jest odpowiedzialny Sebastian Wolf. Oto, jakie są plany z nimi związane.
Gdy Norbert Cała wpadł na pomysł wyprawy ID.4 do Barcelony, zorganizował na Instagramie ankietę. Połowa jej uczestników uważała, że wyjazd samochodem elektrycznym w tak długa trasę to szalony pomysł. Druga – że głupi. Co więc zrobił Norbert? Oczywiście pojechał. Ze względu na spory dystans do pokonania wybór padł na auto z dużym akumulatorem – Volkswagena ID.4 w wersji GTX.