Volkswagen Poznań: przerwa urlopowa, nowe wdrożenia technologiczne i niezbędne remonty
- Wszystkie zakłady Volkswagen Poznań zaplanowały wakacyjną przerwę w produkcji
- Czas przestoju wykorzystany zostanie na wdrożenia nowych technologii i niezbędne remonty
Poznań, 27 lipca 2022 r. Sezon wakacyjny to tradycyjnie już w fabrykach motoryzacyjnych okres czasowego wstrzymania produkcji samochodów, a jednocześnie koniecznych remontów i prac konserwacyjnych. To także dobry moment na wdrożenie nowych technologii. Podobnie jest we wszystkich zakładach Volkswagen Poznań, w których produkcja zostanie zatrzymana na okres od 2 do 4 tygodni, a w tym czasie przeprowadzone zostaną niezbędne prace konserwacyjne i wdrożeniowe.
W głównych zakładach Volkswagen Poznań przerwa urlopowa potrwa 3 tygodnie, od 25 lipca do 12 sierpnia. Nie oznacza to jednak, że na wakacje wyjedzie cała załoga. Na czas przerwy w produkcji zaplanowano bowiem wdrożenie i przygotowanie zakładu pod przyszłą produkcję Volkswagena Caddy z napędem hybrydowym. Przygotowania obejmą wszystkie obszary produkcyjne, począwszy od spawalni w zakładzie w Swarzędzu, kończąc na obszarze montażu zakładu w Antoninku. W czasie urlopowym nastąpi również zmiana operatora logistycznego na obszarze montażu w zakładzie w Antoninku.
Zakład Volkswagen Poznań nr 2 we Wrześni, w którym produkowany jest Volkswagen Crafter oraz MAN TGE, przerwa wakacyjna rozpoczęła się 25 lipca i potrwa 2 tygodnie, do 5 sierpnia. W tym czasie na terenie tej fabryki, w dziale Budowy Karoserii i w Lakierni, odbędą się przebudowy związane z wdrożeniem projektu UNECE. W dziale montażu natomiast, uruchomiony zostanie system kontroli produkcji z wykorzystaniem kamer wysokiej częstotliwości. Posłuży on do monitorowania jakości produkowanych pojazdów.
Odlewnia Volkswagen Poznań zlokalizowana w poznańskiej dzielnicy Wilda przerwę urlopową zaplanowała w dniach od 25 lipca do 20 sierpnia. W tym czasie na terenie wildeckiego zakładu przeprowadzone zostaną niezbędne prace infrastrukturalne. Rozpocznie się przebudowa dachu na hali nr. 1, w której znajduje się odlewnia grawitacyjna oraz wykonany zostanie remont nawierzchni drogi biegnącej wzdłuż hali nr. 2, czyli odlewni ciśnieniowej