Volkswagen wnosi swój wkład w ochronę środowiska i opracowuje jednolitą koncepcję zastosowania środków transportu z napędem elektrycznym. Oto najważniejsze fakty na ten temat wzbogacone pięcioma infografikami.
Poznań, 14 maja 2019 r. – Rada Nadzorcza i Zarząd Volkswagen AG podjęły wczoraj ważne decyzje dotyczące przyszłości koncernu. W ramach prowadzonej ofensywy w dziedzinie samochodów elektrycznych koncern Volkswagen będzie wraz z partnerami rozwijał w Europie produkcję akumulatorów. W związku z tym Rada Nadzorcza postanowiła na swoim wczorajszym posiedzeniu o uruchomieniu inwestycji o wartości niemal miliarda euro. Podjęcie tego rodzaju produkcji jest planowane w Salzgitter w Dolnej Saksonii. Postanowiono ponadto rozpocząć konkretne rozmowy na temat planowanej nowej fabryki koncernu w Europie. Rada Nadzorcza zobowiązała też Zarząd do podjęcia poszukiwań nowych przyszłościowych rozwiązań dla MAN Energy Solutions (ES) oraz Renk. Chodzi o stworzenie nowej perspektywy, która zapewni w dziedzinie produkcji maszyn wzrost i rozwój na przyszłość, np. poprzez współpracę w ramach spółek czy podjęcie działań z innymi partnerami; pod uwagę jest również brana częściowa lub całkowita sprzedaż. Poza tym postanowiono podjąć przygotowania do wprowadzenia na giełdę firmy TRATON SE i – zależnie od sytuacji na rynku kapitałowym – przeprowadzenie tego przedsięwzięcia przed letnią przerwą w roku 2019.
Rewolucyjny model ID.3 w edycji specjalnej klienci mogą rezerwować już teraz – na rok przed wprowadzeniem auta na rynek. Zachęcamy do lektury rozmowy z Członkiem Zarządu marki Volkswagen ds. Sprzedaży – Jürgenem Stackmannem – o codziennym użytkowaniu elektrycznych samochodów, o planach dotyczących sprzedaży i o początku nowej epoki w motoryzacji.
W ramach przetargów, który marka wygrała w 2018 roku w 1 połowie 2019 roku do Policji trafi 250 Transporterów w wersji patrolowej, 106 Crafterów przygotowanych jako tzw. małe więźniarki i 35 Caddy w wersji Combi Van jako samochody policyjne. Dwa z tych pojazdów można oglądać na stoisku Volkswagen Samochody Użytkowe podczas Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa, które potrwają w Warszawie do soboty, 10 maja 2019 roku.
W ramach przetargów, który marka wygrała w 2018 roku w 1 połowie 2019 roku do Policji trafi 250 Transporterów w wersji patrolowej, 106 Crafterów przygotowanych jako tzw. małe więźniarki i 35 Caddy w wersji Combi Van jako samochody policyjne. Dwa z tych pojazdów można oglądać na stoisku Volkswagen Samochody Użytkowe podczas Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa, które potrwają w Warszawie do soboty, 10 maja 2019 roku.
Poznań – „Superbrands” to międzynarodowa organizacja działająca od ponad 20 lat w 80 krajach. Od 2004 roku wyróżnia najlepsze marki na rynku w wielu branżach również w Polsce. Tytuł „Superbrands” w kategorii „motoryzacja” Volkswagen zdobywa już trzeci rok z rzędu. Przy wyborze marki ocenia się jej znajomość i zaufanie do niej oraz przejrzystość jej działań i sposób, w jaki wyróżnia się na tle konkurencji.
Poznań – Podczas odbywającego się wczoraj w Berlinie spotkania z dziennikarzami Volkswagen uruchomił europejski system rezerwacji swojego pierwszego elektrycznego modelu z nowej rodziny ID. – Volkswagena ID.3. Zainteresowanie klientów ograniczoną do 30.000 egzemplarzy edycją specjalną modelu znacznie przekroczyło oczekiwania marki. Internetowy system rezerwacji chwilami nie był w stanie sprostać liczbie korzystających z niego osób. W ciągu 24 godzin w całej Europie przyjęto ponad 10.000 rezerwacji. Ich liczba rośnie z każdą godziną.
Poznań – każdy, kto chce zapewnić sobie pierwszeństwo do zamówienia modelu, który zrewolucjonizuje rynek aut elektrycznych, od teraz ma taką możliwość. Rezerwacja modelu ID.3 w edycji specjalnej jest możliwa za pośrednictwem strony internetowej www.volkswagen.pl/prebooking. Do dokonania rezerwacji jest konieczna wpłata depozytu w wysokości 5.000 zł. Wszyscy, którzy zarezerwują i w późniejszym etapie zamówią elektryczny model ID.3 z serii limitowanej, otrzymają w cenie auta Wallbox o maksymalnej mocy ładowania 11 kW. W Niemczech cena ID.3 z serii limitowanej będzie zaczynać się poniżej 40 tys. euro. Samochód jest wyposażony w akumulator, który zapewnia zasięg do 420 km (WLTP). Cena startowa ID.3 z akumulatorem o mniejszej pojemności i zasięgiem do 330 km (WLTP) będzie zaczynała się w Niemczech poniżej 30 tys. euro (ceny na polskim rynku nie są jeszcze znane).
Poznań – Kilka miesięcy przed oficjalną światową premierą podczas międzynarodowego Salonu Samochodowego IAA we Frankfurcie, Volkswagen ogłasza nazwę pierwszego modelu z nowej rodziny ID. Elektryczny odpowiednik Golfa nazywa się ID.3. Cyfra 3 ma podwójnie symboliczne znaczenie – wskazuje, że ID.3 należy do segmentu aut kompaktowych oraz, po Garbusie i Golfie, zaczyna trzeci ważny rozdział w historii marki.
Poznań – Marka Volkswagen Samochody Osobowe w pierwszym kwartale bieżącego roku odnotowała dobre wyniki mimo trudnej sytuacji rynkowej. W ciągu pierwszych trzech miesięcy roku dostawy dla klientów wprawdzie nieco zmalały, główna marka koncernu Volkswagen zwiększyła jednak obroty i wynik operacyjny. Dzięki jeszcze lepszej ofercie obroty marki Volkswagen wzrosły o 7,1 procent do 21,5 miliarda euro. Wynik operacyjny przed zdarzeniami nadzwyczajnymi po trzech miesiącach roku zamknął się kwotą 921 milionów euro, czyli był o 4,8 procent wyższy niż w tym samym czasie w zeszłym roku. Także w tym wypadku powodem były bogatsza oferta oraz dobra sytuacja w zakresie kosztów produkcji i kosztów stałych. Operacyjna stopa zwrotu wyniosła w pierwszym kwartale 4,3 procent i utrzymała się mniej więcej na poziomie z ubiegłego roku. Z tytułu ryzyka prawnego wyniknęły w omawianym okresie wydatki nadzwyczajne związane ze sprawą diesli, których wysokość wyniosła 0,4 miliarda euro.