Poznań/Hanower/Hamburg, 12 października 2021 r. Podczas trwającego właśnie w Hamburgu Światowego Kongresu ITS, Volkswagen Samochody Dostawcze oraz dostawca usług mobilności firma MOIA, prezentują możliwe nowe zastosowania związane z dynamicznym rozwojem pojazdów autonomicznych. Odwiedzający targi mogą zająć miejsce w wygodnych fotelach modelu ID.BUZZ AD11 w standardowej, przygotowanej przez MOIA konfiguracji shuttle-busa i spoglądając na ekran przed nimi przekonać się, jak można zorganizować autonomiczny transport osób i towarów. „Widzimy siebie jako partnerów miast i chcemy wraz z naszymi usługami mobilności wnieść istotny wkład w poprawę oferty transportowej i bezpieczeństwa na drogach” - podkreślił Michael Obrowski, członek zarządu Volkswagen Samochody Dostawcze. Słowa te skierowane były do burmistrza Hamburga Petera Tschentschera, który odwiedził stoisko marki. To właśnie w jego mieście już w 2025 roku zadebiutują autonomiczne shuttle-busy marki Volkswagen Samochody Dostawcze z floty MOIA. Wiele dużych miast z Europy i z USA zapowiada, że już wkrótce pójdzie w ślady Hamburga.
Nowy Golf R Variant to jak dotąd najmocniejszy i najbardziej dynamiczny Golf kombi Volkswagena. Sportowy charakter spotyka się w nim z codzienną praktycznością. Samochód łączy znakomite osiągi z funkcjonalnością przestronnego wnętrza. Golf R Variant z silnikiem o mocy 235 kW (320 KM) pozostaje wierny tradycji swoich poprzedników: to wszechstronne, komfortowe, rekreacyjno-rodzinne kombi oraz sportowy towarzysz, który dysponuje imponującą dynamiką. Zasługa w tym, między innymi, napędu na cztery koła 4MOTION z funkcją R Performance Torque Vectoring, która zapewnia płynny podział momentu obrotowego między kołami tylnej osi.
Poznań, 11 października 2021 r. Volkswagen Poznań, przy okazji uroczystej inauguracji roku szkolnego uczniów klas patronackich, wręczył nagrodę Best Apprentice Award 2021 dla najlepszego absolwenta z poprzedniego roku. Tegoroczne wyróżnienie otrzymał Michał Marciniak, absolwent Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu w zawodzie operator maszyn i urządzeń odlewniczych. Rozpoczęcie roku szkolnego było jednocześnie dobrą okazją do świętowania piątej rocznicy uruchomienia zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni i pięciu lat współpracy spółki z tamtejszym Zespołem Szkół Politechnicznych.
Wraz z początkiem 2021 roku Volkswagen uruchomił projekt kompensacji śladu węglowego samochodów testowych z parku dziennikarskiego. Po każdym zakończonym teście samochodu napędzanego silnikiem spalinowym, testujący auto dziennikarz może wybrać miejsce Polsce, w którym zostanie zasadzonych 70 drzew we współpracy z Polskim Związkiem Zrzeszeń Leśnych. Z końcem września ruszyły prace związane z sadzeniem drzew w Czarnowie, jednej z trzech lokalizacji w Polsce, w których dzięki projektowi pojawi się w sumie ponad osiem hektarów lasów.
Poznań, 8 października 2021 r. Modele Crafter i Caddy w specjalistycznej zabudowie są prezentowane przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze podczas XXII Spotkania Przedstawicieli Transportu OSD i OSP, czyli operatorów systemu dystrybucyjnego i operatorów systemu przesyłowego, które odbywa się w Licheniu Starym niedaleko Konina. Ekspozycja cieszy się powodzeniem, ponieważ już od lat marka Volkswagen Samochody Dostawcze jest stałym dostawcą pojazdów serwisowych z napędem 4x4 dla firm z branży energetycznej. Ponadto tego typu specjalistyczne samochody już w najbliższych dniach testować będzie można w wybranych salonach dealerskich marki.
Volkswagen Group Polska i marka Volkswagen otrzymały nagrody w kategoriach „Grupa Motoryzacyjna Roku” oraz „Marka Roku – motoryzacja” w plebiscycie „eMobility Media Awards” organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Nagrody zostały wręczone podczas gali, zamykającej drugi dzień trwającego w Łodzi „Kongresu Nowej Mobilności”.
Materiały do wykończenia wnętrz wykonane z plastikowych butelek zamiast pochodzenia naturalnego – stylistka Heike Hustedt wyjaśnia, w jaki sposób Volkswagen optymalizuje ślad ekologiczny związany z wykończeniem wnętrz samochodów. Celem jest, oczywiście, recykling.
Poznań, 7 października 2021 r. Równolegle z okresem grzewczym, rusza pierwszy w Polsce program popularyzujący wiedzę z zakresu zmian klimatycznych, oparty o ideę Citizen science. Uczniowie z 21 wybranych szkół z Wielkopolski, przez cały rok szkolny, będą badać jakość powietrza.
Poznań, 7 października 2021 r. Nie ma znaczenia, czy pojazdów jest pięć, czy pięćdziesiąt: dobra i efektywna organizacja pracy wszystkich samochodów jest podstawą dla firm dysponujących własną flotą. Zadbać o nią może menedżer floty wyposażony w odpowiednie narzędzia. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze uruchomiła właśnie takie narzędzie: rozwiązanie „We Connect Fleet”, które na poziomie internetowego portalu dla managera floty oraz aplikacji mobilnej dla kierowców ułatwia zarządzanie flotą.
Krzysztof Gruchała swoim Volkswagenem ID.3 w ciągu 10-dniowej wyprawy pokonał ponad 5.700 kilometrów. Podróż rozpoczęła i zakończyła się w Gdyni, a trasa prowadziła przez Litwę, Łotwę i Estonię, Finlandię, Norwegię i Szwecję. Posiadacz Volkswagena ID.3 zaznacza, że koszty ładowania samochodu wyniosły zaledwie 760 złotych – było to możliwe dzięki temu, że większość ładowań odbywało się przy użyciu karty WeCharge, którą otrzymywali klienci odbierający ID.3 w limitowanej wersji 1st. Karta przekazywana pierwszym klientom dawała możliwość bezpłatnego ładowania samochodu (do 2.000 kWh) na publicznych stacjach współpracujących z WeCharge.