Poznań, 11 lipca 2022 - Volkswagen konsekwentnie realizuje strategię rozwoju elektromobilności: w obecności kanclerza Niemiec Olafa Scholza 7 lipca wmurowano kamień węgielny pod pierwszą fabrykę ogniw Grupy Volkswagen w Salzgitter. Produkcja rozpocznie się w 2025 roku. Za wszystkie działania Grupy związane z akumulatorami opowiadać będzie nowo utworzona spółka PowerCo. Oprócz produkcji ogniw, nowa firma będzie odpowiedzialna za wszystkie działania w całym łańcuchu wartości akumulatorów. Do 2030 roku PowerCo zainwestuje wraz z partnerami ponad 20 mld euro, tyle samo wyniesie szacowana roczna sprzedaż. Spółka zatrudni nawet 20 tys. osób tylko w Europie.
Poznań, 7 lipca 2022 r. Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje nowego Amaroka. Ten wszechstronny samochód – mogący być i terenówką i wygodnym autem szosowym - został zaprojektowany i skonstruowany w Niemczech i w Australii, a jego produkcja odbywa się w RPA. Ten pick-up klasy premium zbudowany został z myślą o klientach z Australii i Nowej Zelandii, krajów Afryki, Bliskiego Wschodu i Europy. Wiele jego cech, ponad 20 nowych systemów wspomagających kierowcę, mobilne usługi online, silniki, które są jednocześnie wydajne i mają wysoki moment obrotowy, dwie techniki napędu na wszystkie koła, „szyte na miarę” akcesoria i wyraźne DNA designu Volkswagena sprawiają, że nowy Amarok jest jednym z najbardziej wszechstronnych i zrównoważonych pick-upów na świecie. Nowy Amarok na pierwszych rynkach sprzedaży pojawi się pod koniec tego roku. W Polsce wprowadzenie na rynek planowane jest w maju 2023 r.
W dniu 1 października 2022 roku stanowisko Dyrektora Marki Volkswagen obejmie Michał Bowsza, który przez ostatnie czternaście lat kierował marką Audi w Polsce. Stanowisko Dyrektora Marki Audi obejmie Łukasz Zadworny, który dotąd przewodził marce Volkswagen w Polsce.
Poznań, 6 lipca 2022 r. Już jutro, 7 lipca, świętować będziemy światową premierę online nowego pick-up’a klasy premium marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Poniżej znajdą Państwo linki do transmisji premiery nowego Amaroka, która rozpocznie się o godzinie 10:00 CEST na kanale YouTube oraz linki umożliwiające dostęp do materiałów prasowych (teksty, zdjęcia, materiały filmowe), które będą dostępne bezpośrednio po zakończeniu cyfrowego streamingu - od godz. około 10:20 CEST.
2 na 5 Polaków zapytanych, czy coraz bardziej „samodzielne” samochody to szansa na czystsze powietrze i mniejsze korki na drogach, odpowiada, że tak. Odsetek ten wzrasta aż do 70 procent wśród tych, którzy zainteresowani są kupnem auta w pełni elektrycznego. To wyniki badania, przeprowadzonego na grupie 1074 kierowców na zlecenie marki Volkswagen.
Volkswagen planuje najpóźniej do 2050 roku stać się firmą z neutralnym bilansem emisji CO2. By było to możliwe, konieczne są działania na wielu polach, począwszy od ograniczenia emisji CO2 przy wydobyciu i przetwarzaniu surowców, służących do produkcji samochodów, samej produkcji, dostaw aut do dealerów, a także eksploatacji i serwisowania samochodu aż po jego utylizację. Ale nie mniej ważne są inne działania, np. przejście na zasilanie energią odnawialną czy… rezygnacja z papierowych katalogów.
Volkswagen w Brazylii stworzył platformę dla fanów, która pozwala przechowywać, wymieniać i sprzedawać kolekcjonerskie karty NFT. Na początek cyfrowy garaż będzie dostępny dla miłośników marki w Brazylii. Volkswagen jest pierwszym producentem samochodów, który wprowadził na rynek cyfrowe karty, przeznaczone dla miłośników motoryzacji z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Karty są dostępne w dwóch kolekcjach: GT i Pen&Paper.
Poznań, 29 czerwca 2022 r. Nowy pick-up klasy premium marki Volkswagen Samochody Dostawcze, już 7 lipca będzie świętować swoją światową premierę online. Tymczasem dziś, na dwóch krótkich filmach zobaczyć możemy kontury boczne nowego Amaroka, jego owalne nadkola i opony terenowe, które sprawdzą się podczas jazdy w każdych warunkach.
Światowy bestseller Volkswagena – modułowa platforma MQB – świętuje dziesięciolecie. Od 2012 roku stanowi ona podstawę dla wielu modeli. Na tej platformie wyprodukowano ponad 32 miliony pojazdów w całym koncernie. Marka Volkswagen wyprodukowała do tej pory ponad 20 milionów aut na bazie MQB – od miejskiego Polo po duże SUV-y, takie jak Atlas (USA) i Teramont (Chiny). Podobne rozwiązanie jest dziś wykorzystywane także w samochodach elektrycznych – modele rodziny ID. bazują na modułowej platformie MEB. Kolejna generacja aut elektrycznych będzie wykorzystywać nową, skalowalną platformę SSP. Umożliwia ona całkowite połączenie pojazdu z jego ekosystemem, a tym umożliwi autonomiczną jazdę (poziom 4).
Dynamiczna linia świetnie dopracowanego pod kątem aerodynamicznym nadwozia: dzisiejsza premiera studyjnego modelu ID. AERO w Chinach daje przedsmak tego, jak będzie wyglądać pierwsza elektryczna limuzyna Volkswagena – kolejne globalne auto marki z Wolfsburga. Przyszły model będzie rywalizował z konkurentami z klasy wyższej średniej. Progresywny styl aerodynamicznego nadwozia łączy się z niezwykle przestronnym wnętrzem. Seryjna produkcja odmiany przeznaczonej na rynek chiński rozpocznie się w drugiej połowie 2023 roku. Także w 2023 roku w fabryce w Emden planowane jest uruchomienie produkcji ID. AERO na rynek europejski.