Hanower/Poznań, 10 grudnia 2021 r. Na wczorajszym posiedzeniu Rada Nadzorcza Volkswagen AG potwierdziła, że produkcja pierwszych pojazdów w ramach projektu Artemis oraz budowa nadwozi dla nowego modelu Bentleya, odbywać się będzie w zakładzie Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze. Rada zatwierdziła również nakłady inwestycyjne na w pełni elektrycznego campervana ID. California oraz na inne modele marki. Podjęcie tych decyzji ekonomicznie zabezpiecza efektywne wykorzystanie zakładu produkcyjnego w Hanowerze do końca dekady, a tym samym tamtejsze miejsca pracy.
Poznań, Września 10 grudnia 2021 r. Już od 11 lat pracownicy Volkswagen Poznań w ramach programu „1+1=3. Razem znaczy więcej.” przekazują część swojego comiesięcznego wynagrodzenia na cele charytatywne. Każdego roku, w drodze głosowania wybierają organizację z regionu Wielkopolski, która otrzymuje wsparcie przez kolejnych 12 miesięcy. W marcu tego roku załoga zadecydowała, że tegoroczna zbiórka przeznaczona będzie dla Fundacji CHCEmisie. Dzięki niej, młodzi ludzie opuszczający domy dziecka zyskują niepowtarzalną szansę na naukę samodzielności w dorosłym życiu. Na ten cel pracownicy Volkswagen Poznań zebrali 92 500 złotych.
Czy da się uniknąć ograniczenia zasięgu elektrycznych modeli rodziny ID. zimą, bez utraty komfortu jazdy? Volkswagen opracował listę praktycznych porad, które sprawiają, że zimowe podróże „elektrykiem” będą czystą przyjemnością.
Pojazd, który czuje się jak w domu nie tylko w australijskim interiorze, ale także na bezdrożach RPA: nowy Amarok trzeciej generacji marki Volkswagen Samochody Dostawcze, wejdzie do sprzedaży w roku 2022. Wstępne szkice projektowe ukazują jego możliwe zastosowania.
Poznań/Hanower/Melbourne/Johannesburg, 8 grudnia 2021 r. Miejsc i okoliczności wykorzystywania samochodów typu pick-up jest na całym świecie nieskończenie wiele. Mogą dostarczać lekarstwa i żywność do odległych miejsc, pomagać w ochronie dzikich zwierząt na afrykańskiej sawannie albo ratować życie w górach i na plażach. Nowy Volkswagen Amarok – wszechstronny i terenowy, stworzony jest by realizować właśnie takie zadania. Ponadto doskonale sprawdza się również na otwartym terenie, np. na placu budowy, czy podczas jazdy po leśnych, nierównych drogach. Zaprojektowany przez zespoły konstruktorów z Australii i z Europy nowy pick-up klasy premium, będzie w przyszłości produkowany w RPA. Nowy Amarok marki Volkswagen Samochody Dostawcze zadebiutuje w roku 2022.
Co trzeci respondent słyszał o dotacjach z programu „Mój elektryk” do leasingu lub wynajmu auta elektrycznego. Jednak o wiele mniej osób orientuje się, ile można dzięki nim zaoszczędzić. Tymczasem argument finansowy może przekonać część Polaków do zainteresowania samochodami typu BEV (Battery Electric Vehicle).
Poznań, 3 grudnia 2021 r. Dla wielu klientów barierą do zakupu samochodu elektrycznego była dotychczas jego cena lub wysokość rat leasingowych. Teraz to się zmienia. Dzięki dotacjom w ramach programu „Mój elektryk” oraz finansowaniu Volkswagen Financial Services, zakup lub leasing w pełni elektrycznego, dostawczego Volkswagena e-Craftera staje się bardziej dostępny. Z dopłat mogą skorzystać zarówno klienci biznesowi, którzy uzyskać mogą nawet 70 000 złotych dofinansowania, jak i klienci indywidualni (do 27 000 zł dopłaty).
Poznań, 3 grudnia 2021 r. 10 lat temu, zarząd spółki Volkswagen Poznań, OM NSZZ Solidarność Volkswagen Poznań oraz towarzystwo inwestycyjne podpisały umowę o powołaniu z początkiem roku 2012 Pracowniczego Programu Emerytalnego. W ten sposób Volkswagen Poznań stał się jednym z niewielu w Polsce pracodawców, którzy taki program wprowadzili w życie.
„Na razie szliśmy w stronę ekologicznego transportu, teraz zaczynamy jechać. Volkswagen ID.3 to dopiero początek. Elektryczne autobusy, nowoczesne tramwaje, umowa z firmą kurierską na dostarczanie przesyłek w obrębie miasta przy pomocy samochodów elektrycznych – to są kierunki naszego działania” – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa Wielkopolskiego. Zakup auta elektrycznego wynika z wymogów ustawowych, które mówią o 10-procentowym udziale samochodów elektrycznych we flocie polskich samorządów. Miasta mogą starać się o częściowy zwrot kosztów zakupu samochodów elektrycznych.
Podczas wirtualnej konferencji „Volkswagen Media Day”, przedstawiciele marki oraz zaproszeni goście przedstawili szereg informacji, związanych z wieloma obszarami działalności Volkswagena w Polsce. W dyskusjach podzielonych na trzy moduły tematyczne, udział wzięli m.in. Łukasz Zadworny, dyrektor marki Volkswagen oraz Tomasz Jędrusik, przedstawiciel spółki TAURON Nowe Technologie, która użytkuje liczącą 10 samochodów flotę w pełni elektrycznych modeli ID.3.
Kompaktowy SUV ID.4 jest drugim – po ID.3 – modelem Volkswagena, w którego konstrukcji wykorzystano nową platformę podłogową MEB. Przestronny SUV zyskał uznanie wśród internautów, którzy zdecydowali się wyróżnić ID.4 w kategorii „Samochód rodzinny” plebiscytu „The Best of Moto 2021”. Volkswagen jako pierwszy producent zobowiązał się do realizacji celów zawartych w paryskim porozumieniu klimatycznym i do 2050 roku zamierza stać się firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. W Polsce, od początku 2021 roku, Volkswagen redukuje i kompensuje ślad węglowy samochodów testowych dostępnych w parku dziennikarskim. Po każdym zakończonym teście samochodu napędzanego silnikiem spalinowym, testujący auto dziennikarz może wybrać miejsce w Polsce, w którym zostanie zasadzonych 70 drzew. Przy tym projekcie, nagrodzonym przez jury w kategorii „Odpowiedzialność społeczna biznesu” plebiscytu organizowanego przez moto.pl. Volkswagen współpracuje z Polskim Związkiem Zrzeszeń Leśnych.