Poznań, 12 grudnia 2022 r. Od soboty, 10 grudnia, w Poznaniu i okolicach przebywa prawdziwy Święty Mikołaj, który przyjechał z Rovaniemi w Laponii za sprawą zaproszenia od Konsula Honorowego Finlandii oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Święty nie porusza się jednak po Wielkopolsce tradycyjnymi saniami. Jako swój środek lokomocji wybrał w pełni elektrycznego Volkswagena ID. Buzz.
Poznań, 12 grudnia 2022 – Grupa Volkswagen i jej spółka, zajmująca się ładowaniem i energią Elli osiągnęły kolejny kamień milowy: 400 000 punktów ładowania w Europie. Oznacza to, że Elli obsługuje obecnie największą sieć ładowania w Europie, z ponad 800 dostawcami w 27 krajach. W ciągu ostatnich 18 miesięcy sieć podwoiła liczbę punktów ładowania. Elli ostatnio rozszerzyło swoją sieć w zachodniej i północnej Europie, dodając do swojego portfolio szwedzką firmę energetyczną Vattenfall i holenderskiego specjalistę od szybkiego ładowania Fastned.
Polscy właściciele elektrycznych Volkswagenów rodziny ID. wysoko oceniają technologie w swoich autach. Szczególnie zadowoleni są z reflektorów IQ. Light, ale doceniają również system Travel Assist i Inforozrywkę.
Poznań, 9 grudnia 2022 r. Europejska organizacja badawcza Euro NCAP opublikowała najnowsze wyniki testów bezpieczeństwa pojazdów. Dwa modele marki Volkswagen Samochody Dostawcze o zupełnie odmiennych koncepcjach technicznych – ID. Buzz i nowy Amarok, otrzymały ocenę „bardzo dobry”, i tym samym każdy z nich wyróżniony został najwyższą notą: „pięć gwiazdek”.
Poznań, 9 grudnia 2022 r. Volkswagen Poznań zaprasza do udziału w konkursie dla studentów „Be the Best”. Jedenasta już edycja konkursu, jak co roku zakłada wykonanie przez studentów konkretnego zadania. Trzy najlepsze przedstawione projekty otrzymają nagrody pieniężne, a dodatkowo zdobywcy pierwszego miejsca będą mieli możliwość odbycia płatnych praktyk w Volkswagen Poznań i wdrożenia własnego projektu. Trzeba się spieszyć ze zgłoszeniami, bo termin ich składania mija 14 grudnia 2022 r.
Nowy, w pełni elektryczny pojazd koncepcyjny ID. XTREME prezentuje ogromne możliwości i wszechstronność platformy MEB w pojazdach elektrycznych Volkswagena. Modyfikacje, które pozwoliły zwiększyć moc do 387 KM w połączeniu ze zwiększonymi prześwitem i rozstawem kół zapewniają ID. XTREME imponujące możliwości terenowe i przenoszą elektromobilność Volkswagena na wyższy poziom. Koncept opracowany w dziale rozwoju Volkswagena jest obecnie najmocniejszym modelem w rodzinie ID. Będzie można go podziwiać w butikowym salonie Volkswagen Home w Warszawie. Auto będzie tam możliwe do zobaczenia już 8 grudnia 2022 roku od 12:00 do 18:00.
Niemal 3 na 5 badanych wie, co oznacza pojęcie śladu węglowego. W porównaniu do badania z maja 2021 r. jest to nieco lepszy wynik. Choć widać progres, to wciąż duża grupa badanych błędnie definiuje lub nie wie, czym jest ślad węglowy.
Poznań/Wolfsburg, 5 grudnia 2022 roku – Grupa Volkswagen i jej założona w lipcu 2022 roku spółka, zajmująca się akumulatorami, PowerCo chcą przyspieszyć swoje działania dzięki szybkiej ekspansji w Ameryce Północnej. Prezes Grupy Volkswagen, Oliver Blume i kanadyjski minister innowacji, nauki i przemysłu Francois-Philippe Champagne podpisali aneks do porozumienia z sierpnia br. w celu znalezienia optymalnych lokalizacji dla fabryki ogniw w Kanadzie. Obie strony będą kontynuować nawiązaną w sierpniu współpracę w zakresie tworzenia łańcucha wartości akumulatorów, łańcuchów dostaw surowców oraz produkcji materiałów katodowych. Ponadto PowerCo i grupa Umicore planują poszerzyć współpracę związaną z dostawami materiałów katodowych dla Ameryki Północnej. We wrześniu obie firmy ogłosiły, że będą współpracować w Europie, tworząc spółkę joint venture zajmującą się m.in. produkcją materiałów katodowych.
Volkswagen wiosną przyszłego roku zaprezentuje nową generację modelu ID.3. Samochód rozpocznie najnowszy rozdział w historii sukcesu rodziny ID: do tej pory do klientów na całym świecie trafiło ponad pół miliona egzemplarzy. ID., zbudowanych na platformie MEB. Obecnie produkowany model ID.3 zjeżdża z taśmy zakładów w Zwickau i Dreźnie w Niemczech. W przyszłym roku do tej dwójki dołączy główna fabryka Volkswagena – w Wolfsburgu, co pozwoli zaspokoić rosnący popyt.
Bardzo często można spotkać się z dyskusjami o tym, czy samochody elektryczne naprawdę są przyszłością. Może inne rodzaje napędu są lepsze? Na przykład wodór. Naukowcy znaleźli już odpowiedź. „Wiele badań pokazało, że to właśnie napęd elektryczny jest najbardziej efektywny – z dużą przewagą nad innymi rozwiązaniami” – mówi prof. Maximilian Fichtner, ekspert z Instytutu Technologicznego w Karlsruhe. Volkswagen zebrał w pięciu punktach wszystko, co powinniście wiedzieć o zaletach napędu elektrycznego.