Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
28.03.2019
Samochody idealne do pracy i realizacji pasji. Konferencja prasowa marki Volkswagen Samochody Użytkowe podczas targów  Motor Show 2019.

Samochody idealne do pracy i realizacji pasji. Konferencja prasowa marki Volkswagen Samochody Użytkowe podczas targów Motor Show 2019.

  • polska premiera ID. BUZZ Cargo
  • nowe elektryczne Volkswageny – Caddy, Transporter i Crafter
  • pełna gama modelowa samochodów idealnych do podróżowania i realizacji pasji – Caddy Beach, California Beach, Grand California i Amarok z namiotem dachowym

„Od prawie 70 lat marka Volkswagen Samochody Użytkowe dostarcza klientom pojazdy, który są zarówno największym wsparciem podczas ciężkiej pracy, jak i najlepszym kompanem realizowanych pasji. Nasze modele na przestrzeni lat tworzyły historię i stały się ikonami” – powiedział Piotr Łakomy, Dyrektor marki Volkswagen Samochody Użytkowe podczas konferencji prasowej. Gwiazdą tegorocznych targów Motor Show 2019 jest pokazany po raz pierwszy w Polsce model ID. BUZZ Cargo, który rozpoczyna nową erę w historii samochodów dostawczych. Na stoisku zaprezentowana została, także w strefie PRACA, gama modelowa samochodów elektrycznych, a w strefie PASJA gama samochodów z opcją spania.

Przedstawicielem aut elektrycznych nowej generacji jest ID. BUZZ Cargo –pierwszy dostawczy model, w którego konstrukcji wykorzystano modułową platformę Volkswagena do budowy samochodów elektrycznych (MEB). Model ten wyróżnia się nowoczesną stylistyką i niezwykle przestronnym wnętrzem oraz cyfrowym systemem Cargo. Dzięki zastosowaniu platformy MEB – zależnie od wielkości akumulatora – zasięg ID. BUZZ CARGO może wynosić od około 330 km do ponad 550 km (wg WLTP).

Na targach Motor Show w Poznaniu marka Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje całą elektryczną gamę modelową. Na stoisku zobaczyć można elektrycznego Craftera, Caddy i Transportera. Wszystkie modele świetnie nadają się do użytku w centrach miast i strefach ekologicznych. Dostępne będą w ofercie marki już w tym roku. Cała gama zapewni klientom zasięgi w granicach od 170 do 400km. Są to wartości, które pokrywają potrzeby większości naszych klientów świadczących usługi w obrębie miasta. Samochody te idealnie nadają się do realizacji dostaw do klienta finalnego, przewozu osób czy realizacji zadań w firmach energetycznych.

„Marka Volkswagen Samochody Użytkowe, to nie tylko praca, to także pasja, rodzina i podróże” – powiedział Dyrektor marki Volkswagen Samochody Użytkowe, wskazując na Caddy Beach, Amaroka, Californię i Grand Californię. Już najmniejszy z oferowanych kamperów – Caddy Beach – w standardzie oferuje duże i komfortowe łóżko oraz wiele praktycznych schowków. Do jego wyposażenia seryjnego należą zasłona kryjąca przedniej szyby oraz magnetyczne zasłony okien bocznych. Caddy Beach, w połączeniu z opcjonalnym pakietem „Camping”, można łatwo powiększyć do rozmiarów małego domku wakacyjnego za sprawą namiotu o wymiarach 2,3 x 2,9 m rozkładanego za tylną klapą. Opcję spania dla dwóch osób, w namiocie rozkładanym na dachu, oferuje również Amarok.

California oraz Grand California pierwszy pełnowymiarowy camper w ofercie marki. California debiutowała w 1988 roku, opracowano ją w oparciu o Transportera trzeciej generacji. Dzisiejsza California jest konstruowana na bazie modelu szóstej generacji. W ubiegłym roku najbardziej popularne rekreacyjne auto na świecie obchodziło jubileusz 30-lecia powstania i świętowano wyprodukowanie stutysięcznego egzemplarza jego obecnej generacji. W sumie, podczas 30 lat istnienia tego modelu, Californię wyprodukowano w 160.000 egzemplarzach. Większa Grand California została zbudowana na bazie Craftera z wysokim dachem i jest wyposażona nie tylko w przestrzeń sypialną i kabinę sanitarną, w której znajdują się prysznic i toaleta, ale również w przestrzeń kuchenną. Model ten oferowany jest w dwóch wersjach 600 i 680. Wersja 600 w odróżnieniu do wersji 680 wyposażona jest dodatkowo w panoramiczny dach, pod którym znajduje się drugie łóżko. Przestronne wnętrze Grand Californii i wbudowane ogrzewanie postojowe, pozwalają na komfortową podróż bez względu na pogodę.

Szczegółowe informacje o prezentowanych modelach znajdują się na stronie: http://vwpressbank.pl

 

Pobierz
Wyszukaj w działach:

Materiały:


Za okres:
Od:
Do: