Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
06.06.2018
500.000 egzemplarzy T6 z fabryki w Hanowerze

500.000 egzemplarzy T6 z fabryki w Hanowerze

dr Eckhard Scholz: „Ten wynik jest efektem naszej polityki nastawionej na spełnianie oczekiwań klientów”

Poznań, 6 czerwca 2018 r. – Wspaniały rekord w głównej fabryce Volkswagen Samochody Użytkowe w Hanowerze: w ciągu zaledwie trzech lat jej pracownicy wyprodukowali 500.000 egzemplarzy współczesnego modelu T szóstej generacji. Z taśmy zjechał właśnie półmilionowy Multivan z dwubarwnym nadwoziem w kolorach Candy-Weiss/Kurkumagelb. Od rozpoczęcia produkcji 8. marca 1956 roku w fabryce w Hanowerze wyprodukowano łącznie 8,8 miliona Transporterów.

Dr Eckhard Scholz, Prezes Zarządu Marki Volkswagen Samochody Użytkowe, powiedział: „Ten sukces jest przede wszystkim efektem naszej polityki nastawionej na spełnianie oczekiwań klientów. Jeszcze mocniej niż w przeszłości realizujemy ich życzenia tworząc inteligentne rozwiązania, z których nasi klienci korzystają na co dzień i w wolnym czasie. Ten wspaniały wynik świadczy jednocześnie o zaangażowaniu załogi, a tym samym o efektywności fabryki. Razem będziemy kontynuować ten sukces”.

O powodzeniu T6 świadczy również ponad 30 krajowych i zagranicznych nagród. Auto zdobyło m.in. tytuły „Rodzinny Samochód Roku”, „Green van of the Year” czy „Auto Trophy” dla najlepszego vana. Również w tym roku T6 zbiera ważne nagrody, jak np. „Best Cars 2018”. Zaledwie w kwietniu T6 Multivan został w swojej kategorii wybrany przez czytelników specjalistycznego pisma „Czteronapędowym Samochodem Roku”.

Dyrektor fabryki Udo Hitzmann stwierdził: „Od rozpoczęcia produkcji przed trzema laty modele serii T szóstej generacji cieszą się wielkim powodzeniem wśród klientów. W sukcesie „made in Hannover” mają swój udział stale unowocześniane, dopasowane do potrzeb procesy produkcyjne oraz wspaniała praca całej załogi. Fabryka w Hanowerze mierzy się stale ze zmieniającymi się wyzwaniami. Służy to modelowi T, a tym samym naszym klientom”.

Przewodnicząca Rady Zakładowej Bertina Murkovic powiedziała: „Model T jest rdzeniem naszej marki. Stale rosnąca produkcja świadczy o jego znaczeniu dla fabryki w Hanowerze – to tu produkuje się Bulli! Dziękuję wszystkim koleżankom i kolegom, którzy wypracowali ten sukces”.

Modele serii T są produkowane w trybie trzyzmianowym w zakładach w Hanowerze-Stöcken (Multivan, California, Kombi, Caravelle i Transporter), jak również w zakładzie w Poznaniu (Kombi, Caravelle, Transporter, podwozie).
Tylko w zeszłym roku z taśm zjechało 208.427 egzemplarzy T6 – w fabrykach w Hanowerze (175.290 sztuk) oraz w Poznaniu (33.137). Była to największa liczba egzemplarzy tego modelu wyprodukowanych od 44 lat. W porównaniu z również rekordowym rokiem 2016 oznacza to wzrost o 4,5 procenta.

Pobierz
Wyszukaj w działach:

Materiały:


Za okres:
Od:
Do: