Wolfsburg/Poznań, 3. kwietnia 2020 – Reagując na potrzeby związane z pandemią koronawirusa koncern Volkswagen rozpoczął produkcję metodą druku 3D mocowań do osłon zabezpieczających twarz. Odbywa się to w ramach wspólnej inicjatywy z Airbusem i serwisem „Mobility goes Additive” zajmującym się techniką druku 3D, w którą angażuje się około 250 firm. Mocowania opracowane przez Airbausa będą wykorzystane w Hiszpanii, dokąd w przyszłym tygodniu zostaną przetransportowane samolotem z Hamburga do Madrytu. Inicjatywa ta powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie odpowiednich instytucji w Hiszpanii, które na miejscu zajmą się rozdziałem wyprodukowanych elementów. Celem jest dostarczenie jak największej liczby mocowań. Dodatkowo marki koncernu Volkswagen w technologii 3D wytwarzają także inne pomoce medyczne.
Wybór wymarzonego samochodu nie od dziś jest możliwy za pośrednictwem wielu stron internetowych – jest to związane z trendami, które wskazują na coraz większą chęć dokonywania zakupów online. Volkswagen już od sierpnia 2017 roku oferuje możliwość zapoznania się z ofertą aut dostępnych w magazynach dealerskich za pośrednictwem strony internetowej https://od-reki.volkswagen.pl/. Marka wprowadza teraz nowatorski projekt Volkswagen e-Home, który jest optymalnym rozwiązaniem dla wszystkich, chcących uzyskać spersonalizowaną, omówioną z ekspertem ofertę dotyczącą wybranego samochodu.
Wolfsburg/Poznań, 1. kwietnia 2020 – Volkswagen Samochody Osobowe, Volkswagen Samochody Dostawcze i Volkswagen Group Components przedłużają zawieszenie produkcji w niemieckich zakładach o kolejne pięć dni roboczych, co wynika z dalszego spadku popytu na samochody i wyzwań, które wciąż stoją przed dostawcami. Planuje się, że w sumie ok. 80.000 pracowników Volkswagen AG wznowi pracę w pełnym wymiarze podczas nocnej zmiany, która przypada z 19 na 20 kwietnia. Dotyczy to zakładów w Dreźnie, Emden, Osnabrück, Wolfsburgu i Zwickau oraz zakładów Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze oraz fabryk Volkswagen Group Components w Brunszwiku, Kassel, Salzgitter, Chemnitz i Hanowerze, a także zakładów firmy SITECH. Aktualnie Volkswagen intensywnie przygotowuje się do wznowienia produkcji i przygotowuje wdrożenie kompleksowego pakietu środków ochrony zdrowia.
Volkswagen konsekwentnie rozbudowuje swoją ofertę samochodów elektrycznych oraz hybrydowych typu plug-in. Jeszcze przed wprowadzeniem na rynek nowego modelu ID.3, co nastąpi latem bieżącego roku, widać, że zapotrzebowanie w Niemczech na auta elektryczne i zelektryfikowane znacznie się zwiększyło: w wypadku modelu up! co drugie zamówienie dotyczy wersji z elektrycznym napędem, łącznie przyjęto już 20.000 takich zamówień. Znacznie zwiększyła się również popularność Passata w wersji GTE – obecnie co siódmy kupujący decyduje się na wersję hybrydową typu plug-in (PHEV).
Poznań, 27 marca 2020 r. Volkswagen Samochody Dostawcze oraz Volkswagen Poznań wydłuża okres wstrzymania produkcji o kolejny tydzień, do Świąt Wielkanocnych tj. 10 kwietnia. Marka reaguje tym samym na zmniejszone zapotrzebowanie rynku na lekkie samochody dostawcze jak również ryzyko braku płynności dostaw.
Wolfsburg/Poznań, 27. marca 2020 – Volkswagen Samochody Osobowe, Volkswagen Samochody Dostawcze i Volkswagen Group Components przedłużają zawieszenie produkcji w niemieckich zakładach o cztery dni robocze, co jest odpowiedzią na spadek popytu na samochody i na wyzwania, które stoją przed łańcuchem dostawców. Złożono wniosek o przedłużenie krótkiego czasu pracy dla łącznie 80.000 pracowników koncernu Volkswagen. Zakończenie pracy w niepełnym wymiarze godzin jest planowane na nocnej zmianie z 9 na 10 kwietnia. Dotyczy to zakładów w Dreźnie, Emden, Osnabrück, Wolfsburgu i Zwickau, a także zakładu Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze, zakładów Volkswagen Group Components w Brunszwiku, Kassel, Salzgitter, Chemnitz i Hanowerze oraz zakładu SITECH. Jednocześnie koncern intensywnie przygotowuje się do wznowienia produkcji. W tym kontekście, ochrona pracowników ponownie zostanie zdecydowanie wzmocniona.
Poznań, 27 marca 2020 – W tym trudnym czasie każdy dzieli się z potrzebującymi tym co ma. W minionym tygodniu 1000 kombinezonów lakierniczych, spełniających także normy medyczne i 7000 sztuk rękawiczek trafiło do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Na tym jednak nie poprzestajemy. Razem z Polskim Czerwonym Krzyżem chcemy dostarczać potrzebującym żywność. PCK na co dzień dociera z pomocą do 113 000 osób, w tym 10 000 seniorów. W ciężkiej pracy pracownikom PCK, ratownikom i wolontariuszom pomogą w najbliższych tygodniach 4 wyprodukowane w Poznaniu samochody: 2 VW Caddy i 2 VW T6.1
Poznań, 23 marca 2020 r. Volkswagen Samochody Dostawcze (VWSD) prezentuje model e-BULLI: w pełni elektryczny, bezemisyjny samochód. Auto koncepcyjne, wyposażone w najnowsze, pochodzące z elektrycznych samochodów marki Volkswagen systemy napędowe, zbudowane zostało na bazie wyprodukowanego w roku 1966 i od podstaw odrestaurowanego modelu T1 Samba Bus. Idealną sceną do pokazania szerszej publiczności tego niezwykłego pojazdu miały być targi Techno Classica 2020. Jednak z racji tego, że zostały one przełożone, VWSD już dziś prezentuje wszystkie najważniejsze informacje o e-BULLI – opis słowny i zdjęcia - w formie elektronicznej. Przy okazji ważna informacja dla wszystkich fanów modelu Bulli i mobilności elektrycznej: to czerpiące z klasyki, a jednocześnie wyposażone w najnowsze rozwiązania dotyczące elektrycznego napędu auto, będzie można naprawdę kupić. Partner marki Volkswagen Samochody Dostawcze, firma eClassics planuje wprowadzić do swej oferty przebudowy modelu T1 oraz kompletne T1 w stylu nowego e-BULLI.
Za sprawą innowacyjnej technologii Car2X nowy Golf może pomóc kierowcom zapobiegać wypadkom dzięki bezprzewodowemu łączeniu się z innymi pojazdami i z infrastrukturą drogową. Organizacja Euro NCAP wyraziła swoje uznanie dla funkcji ostrzegania o zbliżaniu się pojazdów uprzywilejowanych i uhonorowała ją nagrodą „Advanced Award” za przełomowe znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa. Niemieckie stowarzyszenie motoryzacyjne ADAC przetestowało nową technologię i uznało ją za „techniczny kamień milowy”.
Marka Volkswagen Samochody Osobowe wchodzi wzmocniona w kolejną fazę transformacji. Mimo kurczącego się rynku główna marka koncernu Volkswagen dostarczyła klientom w ubiegłym roku 6,3 miliona samochodów – najwięcej w swojej historii. Volkswagen zwiększył udział na wszystkich ważnych rynkach. Sukces zawdzięcza w dużej mierze ofensywie w dziedzinie nowych modeli, w tym zwłaszcza wzrostowi sprzedaży aut typu SUV, jak T-Cross, T-Roc i Atlas. Bestsellerem marki ponownie okazał się Tiguan, którego sprzedano na świecie ponad 700.000 egzemplarzy. Podobnie jak Golf, Tiguan należy do 10 najchętniej kupowanych modeli na świecie.