Poznań, 1 września 2022 r. – Grupa Volkswagen kontynuuje zmiany w systemie zarządzania Grupą. W efekcie uchwały rady nadzorczej od 1 września będzie obowiązywać nowy podział obowiązków, co pozwoli na sprawniejszą pracę zarządu. Nowy prezes zarządu, Oliver Blume, będzie koncentrował się na strategii, jakości, projektowaniu oraz spółce zależnej CARIAD, zajmującą się oprogramowaniem. Centralne działy, takie jak finanse, zasoby ludzkie, ciężarówki i autobusy, praworządność i sprawy prawne, IT, technologiczny i odpowiedzialny za rynek chiński będą nadal reprezentowane w zarządzie Grupy wraz z grupami marek: wolumenową, premium oraz aut sportowych i luksusowych.
Poznań, 1 września 2022 r. Volkswagen Samochody Dostawcze, w ramach strategii korporacyjnej GRIP 2030, zamierza do 2030 roku zwiększyć odsetek sprzedawanych przez siebie pojazdów w pełni elektrycznych do ponad 55 procent. Wspierając rozwój energii odnawialnej, VWSD już teraz zwiększa ilość dostępnej w sieci energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, tworząc tym samym podstawy do tego, by pojazdy elektryczne marki były użytkowane w sposób neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla.
Poznań/Hanower, 31 sierpnia 2022 r. Autonomiczna jazda, pojazdy elektryczne, nowe modele biznesowe i wysoko wykwalifikowana załoga: dzięki strategii "GRIP 2030" Volkswagen Samochody Dostawcze kontynuuje transformację marki w wiodącego dostawcę rozwiązań w zakresie zrównoważonej mobilności. Herbert Diess, prezes zarządu Volkswagen AG, Thomas Schäfer, prezes zarządu marki Volkswagen i wolumenu Grupy Marek, wraz z innymi członkami zarządu Grupy oraz Danielą Cavallo, przewodniczącą Rady Zakładowej Grupy, spotkali się w głównym zakładzie w Hanowerze, by omówić strategiczne cele marki i przyszłe ukierunkowanie zakładu.
Osoby, które rozważają i nie rozważają zakupu auta elektrycznego różnią się w wielu opiniach na temat takich pojazdów. Na przykład mają dość rozbieżne zdanie na temat sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych. Jednak są też takie obszary, m.in. hałas i emisyjność, w których obie grupy mają podobne zdanie – wynika z badania, przeprowadzonego przez Volkswagena i InsightOut Lab.
Poznań, 29 sierpnia 2022 – Grupa Volkswagen i rząd Kanady zamierzają promować elektromobilność w Kanadzie i zbadają możliwości rozwoju kanadyjskiego łańcucha dostaw samochodów i akumulatorów. Zostało to uzgodnione w porozumieniu, podpisanym w Toronto przez prezesa Grupy Volkswagen Herberta Diessa i kanadyjskiego ministra innowacji, nauki i przemysłu Francois-Philippe Champagne'a, w obecności kanclerza Niemiec Olafa Scholza i premiera Kanady Justina Trudeau. Obie strony będą analizować możliwości udziału Kanady w globalnych i regionalnych łańcuchach dostaw akumulatorów Volkswagena. PowerCo, niedawno utworzona spółka akumulatorowa Grupy, będzie odgrywać główną rolę w tych wysiłkach i będzie napędzać planowaną współpracę w dziedzinie tworzenia łańcucha wartości akumulatorów, dostaw surowców i produkcji podzespołów do akumulatorów w regionie Ameryki Północnej.
Od niedawna w fabryce Volkswagena w Zwickau zjeżdża z taśmy elektryczny model ID.5 – to szóste auto z takim napędem, które jest produkowane w saksońskim zakładzie. Jedna fabryka, sześć samochodów – to niezwykłe wyzwanie. Eksperci: Robert Pahlow (szef zarządzania produkcją) i Frank Schemmel (montaż samochodów) wyjaśniają, jak to działa.
Poznań, 19 sierpnia 2022 r. Volkswagen Samochody Dostawcze jest partnerem odbywającego się w dniach 19-20 sierpnia w Jastarni Salt Wave Festival 2022. To organizowane od kilku lat wydarzenie muzyczne stworzono z myślą o tych, którzy cenią sobie nieśpieszny, kameralny klimat i czas przepełniony chilloutowymi brzmieniami i najnowszymi trendami. Festiwalowe spotkanie na Półwyspie Helskim jest również doskonałą okazją do pierwszej polskiej prezentacji najnowszego modelu marki Volkswagen Samochody Dostawcze – ID. Buzz.
Wolfsburg/Poznań, 17 sierpnia 2022 – Grupa Volkswagen i Mahindra & Mahindra Ltd. ogłosiły, że planują rozszerzyć swoją współpracę. Przedstawiciele obu firm podpisali umowę dotyczącą dostaw komponentów opartych na platformie MEB, które pozwolą stworzyć platformę elektryczną INGLO dla Mahindry. To otwiera kolejny etap rozpoczętej na początku tego roku współpracy. Umowa przewiduje opracowanie pięciu elektrycznych SUV-ów, a łączny wolumen ma przekroczyć milion aut. Ponadto obie firmy będą szukać dalszych możliwości współpracy, co pozwoli przyspieszyć elektryfikację indyjskiego rynku motoryzacyjnego.
Rozwój elektromobilności wiąże się z koniecznością zdobycia wiedzy i umiejętności przez sprzedawców nowych samochodów. Volkswagen rok temu postanowił, że poza szkoleniami (odbywającymi się stacjonarnie, jak i zdalnie) w związku z rosnącym zainteresowaniem samochodami elektrycznymi i hybrydowymi, istnieje potrzeba uruchomienia platformy, która pozwoli doradcom w salonach poszerzyć wiedzę o elektromobilności. Tak powstała „Infolinia Elektromobilności”, która od kilku miesięcy świadczy też usługi skierowane do klientów, którzy nabyli już swojego Volkswagena – elektrycznego lub hybrydowego.
GTX w elektrycznych Volkswagenach oznacza usportowione, topowe odmiany modeli z rodziny ID. ID.4 GTX 4MOTION i ID.5 GTX 4MOTION z napędem na cztery koła zyskają teraz bogatsze wyposażenie standardowe. Zmiany obejmą także nadwozie i wnętrze – pojawią się tam wyróżniające flagowe odmiany modeli ID. w kolorze czarnym i czerwonym. W przyszłości wersja GTX będzie wchodzić w skład wszystkich linii modelowych gamy ID. Ceny ID.4 GTX 4MOTION po zmianach zaczynaja się od 260 190 zł, a ID.5 GTX 4MOTION od 270 290 zł.