Klienci mogą już zamawiać nowy, flagowy model marki z Wolfsburga – Touarega w wersji R. Najmocniejszego Volkswagena wyceniono w Polsce na 395.990 zł. Pojazd ten dostępny jest jako hybryda typu plug-in, a jego zespół napędowy dysponuje łączną mocą 340 kW (462 KM). Z wystarczająco naładowanym akumulatorem, SUV Volkswagena potrafi poruszać się w trybie elektrycznym do prędkości 140 km/h. Wersja R, tak samo jak i pozostałe odmiany modelu, jest standardowo wyposażona w napęd na cztery koła – 4MOTION. W połączeniu ze swoim wysokim momentem obrotowym wynoszącym 700 Nm, Touareg R może ciągnąć przyczepę o masie do 3,5 tony. Możliwe jest to nawet w elektrycznym trybie E-MODE.
Volkswagen ID.3 otrzymał w teście zderzeniowym organizacji Euro NCAP (European New Car Assessment) maksymalną ocenę pięciu gwiazdek. Pierwszemu seryjnemu modelowi Volkswagena skonstruowanemu na płycie podłogowej MEB przeznaczonej do aut elektrycznych, specjaliści Euro NCAP przyznali wysokie oceny we wszystkich kategoriach testowych – w dziedzinie ochrony dorosłych pasażerów, dzieci oraz niechronionych uczestników ruchu, jak również pod względem wyposażenia w systemy asystujące.
Poznań, 21. października 2020 – filtr antyalergiczny stosowany w nowych samochodach Grupy Volkswagen został wyróżniony w kategorii „Części i akcesoria motoryzacyjne” w konkursie „Produkt roku 2020” organizowanym przez czasopismo „autoEXPERT”. Grupa Volkswagen zdecydowała się wprowadzić filtr antyalergiczny z węglem aktywnym jako wyposażenie seryjne wszystkich modeli. Większość wyprodukowanych wcześniej aut również może być wyposażona w taki filtr.
Z danych Jato Dynamics wynika, że w pierwszej połowie 2019 roku udział SUV-ów w sprzedaży nowych samochodów na świecie wyniósł 34,3% . Na drugim miejscu pod względem popularności – z wynikiem 14,7% – znalazły się samochody kompaktowe. Fakt, że pod hasłem „SUV” kryją się auta różnej wielkości nie umniejsza ich rynkowego sukcesu. Trend ten doskonale rozumieją producenci samochodów – najwięksi oferują SUV-y w wielu segmentach.
Poznań, 19 października 2020 r. Dokładnie 15 lat temu, w roku 2005, w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu rozpoczęła swe działanie pierwsza klasa pod patronatem Volkswagen Poznań. Przez lata współpraca systematycznie się poszerzała, a klasy pod patronatem spółki nie tylko w Swarzędzu, ale również we Wrześni, opuściło od tego momentu prawie 580 specjalistów – mechaników, mechatroników, elektromechaników i odlewników – z których niemal 88 procent znalazło później zatrudnienie w fabrykach Volkswagen Poznań.
Na torze Nürburgring za kierownicą Volkswagena ID.R – wyczynowego elektrycznego samochodu wyścigowego, który ma na swoim koncie liczne rekordy – zasiadł gość specjalny: Nico Rosberg, mistrz Formuły 1 z 2016 roku. Elektrycznym „bolidem” o mocy 500 kW (680 KM) były kierowca Formuły 1 zaliczył kilka okrążeń toru w regionie Eifel w Niemczech.
Czternasty odcinek podcastu „Elektrycznie Tematyczni” jest poświęcony ładowaniu samochodów elektrycznych w miastach i przy drogach w Polsce. Prowadzący podcast rozmawiają z Rafałem Czyżewskim – prezesem GreenWay Polska, czyli sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych – o tym, jak Polacy korzystają z publicznych stacji ładowania, jaki jest koszt użytkowania szybkich ładowarek oraz czy ładowanie pojazdu elektrycznego opłaca się bardziej niż tankowanie samochodu z silnikiem spalinowym.
Poznań, 12. października 2020 – Grupa Volkswagen podąża drogą do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Ważnym elementem tego procesu są nowe modele, takie jak ID.4 – pierwszy elektryczny SUV marki Volkswagen. Samochód, którego światowa premiera odbyła się kilka tygodni temu będzie produkowany i sprzedawany w Europie i w Chinach, a później także w USA. „ID.4 oznacza mobilność neutralną pod względem bilansu CO₂” – mówi Ralf Brandstätter, dyrektor generalny marki. Podobnie jak ID.3 także ID.4 opuszcza fabrykę w Zwickau jako samochód, którego produkcja ma zerowy bilans emisji CO2. Oprócz zakładu w Zwickau, pionierami przyjaznej dla klimatu produkcji samochodów w Grupie są fabryki Audi w Brukseli, Bentleya w Crewe i marki ŠKODA w Vrchlabí w Czechach. We wszystkich powstają auta, których produkcja jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla.
Poznań, 9 października 2020 r. Volkswagen Samochody Dostawcze zamknął wrzesień oraz cały trzeci kwartał roku 2020 bardzo dobrymi wynikami sprzedażowymi. W porównaniu z wrześniem roku ubiegłego, rejestracje całej gamy modelowej w tym miesiącu wzrosły aż o 47,1 procent i wyniosły 928 aut. Biorąc natomiast pod uwagę cały trzeci kwartał 2020, rejestracje wzrosły o 4,6 procent, do 3212 pojazdów.
Poznań, 8 października 2020 r. –„Koronawirus nie ustępuje. Tak w Polsce jak i na świecie obserwujemy znaczny wzrost liczby zakażeń. Od początku trwania pandemii wdrożyliśmy blisko 60 różnych środków zaradczych, które mają zapewnić bezpieczeństwo naszej załogi. Katalog ten wciąż rozwijamy i dostosowujemy do bieżącej sytuacji. Zdrowie naszych pracowników jest dla nas najważniejsze, dlatego wszystkim zapewniamy dostęp do maseczek ochronnych, rękawiczek, płynów dezynfekcyjnych. Dostosowaliśmy także miejsca pracy do nowych warunków wymagających dystansu społecznego. Ważnym narzędziem są także bezpłatne testy dla pracowników w kierunku Covid-19. Dotychczas, w ramach badań finansowanych przez Volkswagen Poznań wykonano ich blisko 600. Dzięki nim skutecznie minimalizujemy ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa na terenie zakładów. Dodatkowo, mając na uwadze aktualną sytuację epidemiczną w kraju podjęliśmy decyzję o poszerzeniu działań prewencyjnych i ustawieniu punktów wykonywania testów także na parkingach przyzakładowych.” mówi Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych i organizacji.