Poznań – Volkswagen zakończył 2018 rok dobrym wynikiem i teraz zamierza przyspieszyć proces transformacji marki. W tym roku zostaną podjęte ważne kroki mające na trwałe zwiększyć konkurencyjność Volkswagena. Należą do nich rozpoczęcie ofensywy w dziedzinie aut elektrycznych, podjęcie działań zmierzających do zwiększenia efektywności produkcji, a także dodatkowe środki poprawiające wydajność i zapewniające wzrost marży. Jednocześnie marka wdroży program poprawy wyników finansowych, który od 2023 roku ma przynieść 5,9 miliarda euro. Chodzi m.in. o optymalizację kosztów materiałowych i zmniejszenie różnorodności wersji produkowanych aut. Program będzie przynosił efekty już w latach 2019-2022. Ponadto za sprawą większej cyfryzacji procesów administracyjnych wzrośnie wydajność.
Wolfsburg/Poznań, 12 marca 2019 r. – Koncern Volkswagen wspiera zasadniczą zmianę w dziedzinie mobilności indywidualnej i konsekwentnie angażuje się w produkcję pojazdów z napędem elektrycznym. W ciągu kolejnych 10 lat zamierza wprowadzić na rynek niemal 70 nowych modeli elektrycznych – zamiast dotąd planowanych 50. Spowoduje to w kolejnej dekadzie wzrost liczby pojazdów elektrycznych produkowanych w oparciu o platformy przeznaczone specjalnie do tego rodzaju aut – z 15 do 22 milionów sztuk. Rozwój mobilności elektrycznej to ważny krok na drodze do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. Volkswagen wprowadza szeroki program odchodzenia od węgla, a jego celem jest całkowita neutralność pojazdów pod względem emisji CO2 do 2050 roku. Volkswagen realizuje w ten sposób cele określone podczas szczytu klimatycznego w Paryżu.
Poznań – podczas trwającego Salonu Samochodowego w Genewie Volkswagen Group Components prezentuje bliski produkcji seryjnej prototyp „powerbanku” do szybkiego ładowania aut elektrycznych. Dzięki kompaktowym wymiarom może on być stosowany wszędzie tam, gdzie jest zapotrzebowanie na energię lub gdzie wciąż brakuje infrastruktury do ładowania. „Powerbank” – podłączony do sieci lub nawet bez zasilania zewnętrznego – umożliwia jednoczesne ładowanie do czterech samochodów elektrycznych lub dwóch wyposażonych w instalację szybkiego ładowania prądem stałym. „Powerbank” może być również wykorzystywany do przechowywania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, zapewniając neutralność pod względem emisji CO2. Po podłączeniu do sieci staje się typowym punktem ładowania. Produkcja seryjna rozpocznie się w 2020 roku w zakładzie w Hanowerze.
Poznań, 5 marca 2019 r. – Grupa Volkswagen umożliwia wykorzystanie producentom spoza koncernu platformy podłogowej do produkcji aut elektrycznych MEB, którą doskonalono w ostatnich latach. Dzięki jak najszerszemu zastosowaniu platformy MEB koszt produkcji samochodów z jej wykorzystaniem będzie możliwie najniższy. To z kolei przekłada się na szeroki dostęp do elektromobilności. Grupa Volkswagen opracowuje pierwszą falę pojazdów elektrycznych opartych na modułowej platformie, których produkcja jest szacowana na 15 milionów egzemplarzy. e.GO Mobile AG z siedzibą w Aachen w Niemczech będzie pierwszym zewnętrznym partnerem na świecie, który wykorzysta platformę do uruchomienia produkcji własnych samochodów elektrycznych. Możliwości platformy MEB oraz jej wszechstronność koncern Volkswagen prezentuje podczas 89. Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie na przykładzie studyjnego ID. BUGGY.
Poznań – Podczas 89. Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie (05-17 marca) Volkswagen przedstawia cztery zupełnie nowe modele reprezentujące elektromobilność oraz znakomite osiągi i właściwości jezdne. Z okazji dzisiejszej konferencji prasowej Ralf Brandstätter, COO marki Volkswagen, powiedział: „Trwa przemiana marki Volkswagen. Robimy wielkie postępy w dziedzinie cyfryzacji naszego przedsiębiorstwa i elektryfikacji modeli”.
Poznań, 5 marca 2019 r. – Podczas Salonu Genewskiego (07-17 marca) marka Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje Multivana 6.1*, czyli najnowszą odświeżoną wersję kultowego modelu T. Samochód ma bogaty zestaw nowych systemów asystujących, po raz pierwszy wyposażono go w cyfrowe wskaźniki oraz w system multimedialny nowej generacji, który zapewnia stały dostęp do Internetu. W hali numer 2 genewskiego salonu można również zobaczyć Amaroka Aventurę w wersji specjalnej Black Style, a także Cargo e-Bike, czyli innowacyjny elektryczny rower towarowy.
Poznań, 5 marca 2019 r. – Podczas Salonu Genewskiego (07-17 marca) marka Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje Multivana 6.1*, czyli najnowszą odświeżoną wersję kultowego modelu T. Samochód ma bogaty zestaw nowych systemów asystujących, po raz pierwszy wyposażono go w cyfrowe wskaźniki oraz w system multimedialny nowej generacji, który zapewnia stały dostęp do Internetu. W hali numer 2 genewskiego salonu można również zobaczyć Amaroka Aventurę w wersji specjalnej Black Style, a także Cargo e-Bike, czyli innowacyjny elektryczny rower towarowy.
Poznań – Konferencja prasowa marki Volkswagen podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie rozpocznie się we wtorek, 5 marca 2019 roku o godzinie 10:00, potrwa do godziny 10:20 czasu CET (09:00 – 09:20 GMT) i będzie transmitowana na żywo.
Poznań – Trwa odliczanie do premiery zmodernizowanego Passata: siódmego marca podczas Salonu w Genewie Volkswagen po raz pierwszy przedstawi szerokiej publiczności najnowszą wersję bestsellerowego modelu, sprzedanego dotąd w liczbie niemal 30 milionów egzemplarzy. Jego debiut Volkswagen świętuje prezentując ekskluzywną a zarazem sportową wersję specjalną – Passata Varianta R-Line Edition dostępnego w limitowanej serii 2000 egzemplarzy. Samochód ma napęd na cztery koła (4MOTION) i – do wyboru – silnik TDI o mocy 176 kW/240 KM lub TSI osiągający 200 kW/272 KM. Przedsprzedaż modeli R-Line Edition rozpocznie się w Europie w maju.
Poznań – Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie (od 5 do 17 marca) światową premierę będzie miał nowy Touareg V8 TDI. Moc jego jednostki napędowej wynosi 310 kW/421 KM, nowy model jest więc najmocniejszym SUV-em z silnikiem Diesla oferowanym przez Volkswagena. Maksymalny moment obrotowy tej nowoczesnej jednostki wyposażonej w turbosprężarkę osiąga poziom znany z samochodów sportowych: 900 niutonometrów. Niezależnie od tego, czy Touareg porusza się z niedużą prędkością, mknie autostradą czy też pokonuje trudny teren, moment obrotowy uzyskiwany przez jego silnik zapewnia autu znakomite osiągi w każdych okolicznościach. Nowy najmocniejszy model marki pojawi się w sprzedaży pod koniec maja.