Hanower/Poznań, 20 kwietnia 2021 r. Dla wielu jest uosobieniem kultury hippisów, ale popularnym minibusem został na długo przed pokoleniem "Flower Power". Dokładnie 70 lat temu, na pierwszych powojennych targach motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie, zaprezentowano „wersję specjalną” Volkswagena T1 - eleganckiego ośmiomiejscowego minibusa. Dziś model ten jest znany na całym świecie pod nazwą „Samba” i cieszy się szczególnym zainteresowaniem kolekcjonerów i miłośników marki. Samba jest przez wielu uważana za „szczyt kultu” Bulli.
Już 28 kwietnia Volkswagen zaprezentuje pierwszy model elektryczny o wysokich osiągach – ID.4 GTX. W Europie usportowione wersje modeli z rodziny ID. będą opatrzone logiem GTX. Podobnie jak stało się w wypadku modeli z serii GTI i GTE, modele oznaczone jako GTX stworzą odrębną linię i dodadzą elektromobilności sportowego charakteru.
Poznań, 16 kwietnia 2021 r. Manager Sekwencji, 3D videomapping, Rozszerzona Rzeczywistość, Apzumi Spatial. To nie nazwy poziomów gry komputerowej, a zaawansowane, wirtualne narzędzia informatyczne wspomagające funkcjonowanie różnych działów produkcji i logistyki w Volkswagen Poznań. Twórcą narzędzi jest poznańska firma Apzumi, od czterech lat przygotowująca dla Volkswagen Poznań rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji oraz rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Współpraca ta jest systematycznie poszerzana, a najnowszym projektem opracowywanym i wdrażanym przez Apzumi jest aplikacja Smart Container.
W salonach marki Volkswagen w Polsce pojawiają się już egzemplarze modelu ID.4. Pierwsze samochody trafiają też do klientów, którzy zdecydowali się na zakup aut w ich premierowej odmianie. Wersje z limitowanej serii 1ST są wyposażone w akumulator o pojemności energetycznej 77 kWh, który pozwala na pokonanie do 520 km (wg WLTP). ID.4 1ST przyspiesza od 0 do 100 km/h wynosi 8,5 s. Limitowana wersja 1ST była ograniczona i modele w tej wersji nie są już możliwe do zamówienia. Aktualna oferta ID.4 jest dostępna na stronie internetowej Volkswagena.
Poznań, 14 kwietnia 2021 r. Osoby przejeżdżające ulicami Garbary lub Estkowskiego w Poznaniu, podziwiać mogą na ścianie jednej z kamienic niecodzienny mural. Wielkoformatowa praca zaprojektowana przez uznaną ilustratorkę Katarzynę Bogucką podkreśla związki marki Volkswagen Samochody Dostawcze ze stolicą Wielkopolski, w której produkuje się nowego Volkswagena Caddy. Za koncepcję kreatywną i koordynację artystyczną muralu odpowiada agencja reklamowa V&P. Prace malarskie wykonała firma Braughman Group Media.
Hanower/Poznań, 14 kwietnia 2021 r. Przepis na sukces: weź najlepszy samochód dostawczy i dodaj do niego komfort auta osobowego oraz niespotykane dotąd urozmaicenie wyposażenia wnętrza. Efekt: Multivan - ikona swojego segmentu. Dla wielu pokoleń samochód kultowy, posiadający unikalne DNA sięgające korzeniami wczesnych Volkswagenów T1 i T2. Zupełnie nowy Multivan pozostaje temu DNA wierny. Plan na nowy model jest następujący: jeszcze w tym roku Multivan i związany z nim styl życia przeniosą się w zupełnie nową erę motoryzacji.
Cyfrowi asystenci w coraz większym stopniu towarzyszą nam w codziennym życiu, na żądanie odtwarzając naszą ulubioną muzykę, informując o pogodzie lub sterując ogrzewaniem i oświetleniem w domu. Często komunikują się z nami za pomocą sygnałów świetlnych. Taka funkcja zadebiutowała w najnowszej generacji samochodów elektrycznych Volkswagena – w modelach z rodziny ID. – jako ID. Light. To wąski pas świetlny, znajdujący się u dołu przedniej szyby, który zaprojektowano tak, aby w intuicyjny sposób wspomagał kierowcę i pasażerów. ID. Light wykorzystuje różne sygnały świetlne, dzięki którym sygnalizuje, czy samochód jest gotowy do jazdy, w którym kierunku – zgodnie ze wskazówkami nawigacji – powinien skręcić kierowca oraz że właśnie trwa ładowanie akumulatora.
ID.5 – elegancki, elektryczny SUV Volkswagena Volkswagen ID.5 to flagowy model rodziny ID., przystosowany do pokonywania długich tras, oparty na modułowej platformie MEB, z nisko położonym środkiem ciężkości, zapewniającym dobre własności jezdne. Nadwozie ID.5 wygląda muskularnie z charakterystycznym przednim zderzakiem i spojlerem na tylnej klapie. Współczynnik oporu powietrza wynosi zaledwie 0,26, co przekłada się na zasięg, który wynosi do 516 km wg WLTP. ID.5 może być wyposażony w system Travel Assist z danymi z inteligencji zbiorowej, by jazda była maksymalnie relaksująca i komfortowa; a system Park Assist Plus z funkcją pamięci ułatwia parkowanie – samochód może „nauczyć się” manewru parkowania w konkretnym miejscu i samoczynnie go powtarzać. ID.5 to dla Volkswagena kolejny krok na drodze transformacji w zorientowanego na oprogramowanie dostawcę usług mobilności. Innowacyjne systemy asystujące i zdalne aktualizacje oprogramowania (Over-the-air) dają kierowcom maksimum komfortu.
Poznań, 2.kwietnia 2021 r. – w 2020 roku Grupa Volkswagena poczyniła znaczące postępy w zaopatrywaniu swoich zakładów w energię elektryczną ze źródeł odnawialnych. W poprzednim roku w zakładach produkcyjnych położonych na terenie Unii Europejskiej, udział odnawialnej energii elektrycznej kupowanej od dostawców zewnętrznych wzrósł z 80 do 95 procent. W innych fabrykach na świecie, poza położonymi w Chinach, nastąpił równie silny wzrost – z 76 do 91 procent. Do 2023 roku wszystkie zakłady zlokalizowane na terenie Unii Europejskiej mają być w 100% zasilane energią elektryczną ze źródeł odnawialnych. Do 2030 r. taki sam cel wyznaczono wszystkim fabrykom na świecie, poza znajdującymi się w Chinach.
Poznań, 31 marca 2021 r. Volkswagen Samochody Dostawcze zakończył właśnie realizację kontraktu na dostawę samochodów dla polskiej policji. Do komend wojewódzkich policji trafiły 124 produkowane w Polsce Volkswageny Craftery w specjalnej zabudowie przystosowanej do potrzeb tej służby mundurowej.