Poznań, 15 lipca 2022 r. Volkswagen Samochody Dostawcze poszerza swą ofertę modelową o atrakcyjną, specjalną edycję Volkswagena Caddy – „Dark Label”. Elegancka, wzbogacona stylistycznie wersja dostępna będzie w sieci salonów marki już w sierpniu tego roku.
Poznań, 15 lipca 2022 r. W zakładzie Volkswagen Poznań ruszyła produkcja kolejnej wersji modelu Caddy 5 – z napędem na gaz ziemny CNG. W związku z wdrożeniem nowej wersji do produkcji, odpowiednio dostosowano linie produkcyjne w fabryce, wyposażając je m.in. w dodatkowe stanowiska montażowe. W ramach przygotowania do produkcji seryjnej został zorganizowany również szereg szkoleń dla pracowników produkcji oraz jakości.
Nowe laboratorium, otwarte przez Volkswagena w Chattanooga w stanie Tennessee jest ważnym ośrodkiem testowym akumulatorów samochodów elektrycznych. Obiekt jest jednym z elementów elektrycznej ofensywy koncernu na rynku amerykańskim.
Volkswagen wprowadził Phaetona na rynek 20 lat temu. To był samochód dla koneserów, indywidualistów i entuzjastów. Od 2002 roku luksusowa limuzyna fascynowała miłośników motoryzacji swoim charakterem, doskonałym komfortem, zaawansowanymi technologiami i jakością wykończenia. Volkswagen właśnie modelem Phaeton wszedł do segmentu samochodów luksusowych i udowodnił, że czuje się w nim jak u siebie. Phaeton przetarł szlaki, przyniósł korzyści całej marce i utorował drogę takim autom jak Touareg i Arteon. Pożegnanie z nim nastąpiło w 2016 roku, gdy zarząd podjął decyzję o zaprzestaniu produkcji limuzyny na rzecz transformacji w kierunku elektromobilności, choć następca o nazwie Phaeton D2 już czekał w blokach startowych.
Poznań, 11 lipca 2022 - Volkswagen konsekwentnie realizuje strategię rozwoju elektromobilności: w obecności kanclerza Niemiec Olafa Scholza 7 lipca wmurowano kamień węgielny pod pierwszą fabrykę ogniw Grupy Volkswagen w Salzgitter. Produkcja rozpocznie się w 2025 roku. Za wszystkie działania Grupy związane z akumulatorami opowiadać będzie nowo utworzona spółka PowerCo. Oprócz produkcji ogniw, nowa firma będzie odpowiedzialna za wszystkie działania w całym łańcuchu wartości akumulatorów. Do 2030 roku PowerCo zainwestuje wraz z partnerami ponad 20 mld euro, tyle samo wyniesie szacowana roczna sprzedaż. Spółka zatrudni nawet 20 tys. osób tylko w Europie.
Poznań, 7 lipca 2022 r. Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje nowego Amaroka. Ten wszechstronny samochód – mogący być i terenówką i wygodnym autem szosowym - został zaprojektowany i skonstruowany w Niemczech i w Australii, a jego produkcja odbywa się w RPA. Ten pick-up klasy premium zbudowany został z myślą o klientach z Australii i Nowej Zelandii, krajów Afryki, Bliskiego Wschodu i Europy. Wiele jego cech, ponad 20 nowych systemów wspomagających kierowcę, mobilne usługi online, silniki, które są jednocześnie wydajne i mają wysoki moment obrotowy, dwie techniki napędu na wszystkie koła, „szyte na miarę” akcesoria i wyraźne DNA designu Volkswagena sprawiają, że nowy Amarok jest jednym z najbardziej wszechstronnych i zrównoważonych pick-upów na świecie. Nowy Amarok na pierwszych rynkach sprzedaży pojawi się pod koniec tego roku. W Polsce wprowadzenie na rynek planowane jest w maju 2023 r.
W dniu 1 października 2022 roku stanowisko Dyrektora Marki Volkswagen obejmie Michał Bowsza, który przez ostatnie czternaście lat kierował marką Audi w Polsce. Stanowisko Dyrektora Marki Audi obejmie Łukasz Zadworny, który dotąd przewodził marce Volkswagen w Polsce.
Poznań, 6 lipca 2022 r. Już jutro, 7 lipca, świętować będziemy światową premierę online nowego pick-up’a klasy premium marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Poniżej znajdą Państwo linki do transmisji premiery nowego Amaroka, która rozpocznie się o godzinie 10:00 CEST na kanale YouTube oraz linki umożliwiające dostęp do materiałów prasowych (teksty, zdjęcia, materiały filmowe), które będą dostępne bezpośrednio po zakończeniu cyfrowego streamingu - od godz. około 10:20 CEST.
2 na 5 Polaków zapytanych, czy coraz bardziej „samodzielne” samochody to szansa na czystsze powietrze i mniejsze korki na drogach, odpowiada, że tak. Odsetek ten wzrasta aż do 70 procent wśród tych, którzy zainteresowani są kupnem auta w pełni elektrycznego. To wyniki badania, przeprowadzonego na grupie 1074 kierowców na zlecenie marki Volkswagen.
Volkswagen planuje najpóźniej do 2050 roku stać się firmą z neutralnym bilansem emisji CO2. By było to możliwe, konieczne są działania na wielu polach, począwszy od ograniczenia emisji CO2 przy wydobyciu i przetwarzaniu surowców, służących do produkcji samochodów, samej produkcji, dostaw aut do dealerów, a także eksploatacji i serwisowania samochodu aż po jego utylizację. Ale nie mniej ważne są inne działania, np. przejście na zasilanie energią odnawialną czy… rezygnacja z papierowych katalogów.