Poznań, 14. lipca 2021 r. – Volkswagen przedstawił plan transformacji w przedsiębiorstwo z obszaru mobilności bazujące na oprogramowaniu. Plan przewiduje oparcie się na silnych markach koncernu i stosowanych globalnie platformach technologicznych, co pozwoli na uzyskanie synergii i efektu skali, a także da możliwość osiągnięcia zysków z nowych rodzajów działalności. „Obraliśmy strategiczny cel, który zakłada objęcie przez nas roli wiodącego dostawcy pojazdów elektrycznych na świecie i jesteśmy na dobrej drodze do jego osiągnięcia” – powiedział Prezes Zarządu Herbert Diess podczas prezentacji NEW AUTO – strategii koncernu obejmującej okres do 2030 roku. „Oparta na oprogramowaniu kolejna, znacznie bardziej zdecydowana zmiana będzie oznaczała przejście do produkcji pojazdów dużo bezpieczniejszych, inteligentniejszych, a w końcu także autonomicznych. Oznacza to, że technologia, tempo i wielkość produkcji będą grały jeszcze istotniejszą rolę niż dzisiaj. Przed samochodami otwiera się świetlana przyszłość!”.
Wolfsburg/Poznań, 12. lipca 2021 – Prezentacja Grupy Volkswagen pod nazwą NEW AUTO – Mobility for Generations to Come odbędzie się we wtorek, 13. lipca 2021 roku i będzie transmitowana na żywo. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13:30.
Poznań, 6 lipca 2021 r. Volkswagen Poznań, podczas odbywającego się w Berlinie Kongresu „Made in Poland” skupiającego polskich producentów, dystrybutorów i usługodawców, wyróżniony został nagrodą „Made in Poland” przyznaną za istotny wpływ na kształt i rozwój kształcenia dualnego zarówno na poziomie branżowym, jak i na poziomie akademickim. Do nagrody nominują redakcje Forum Przedsiębiorczości i Biznes Plus, które od 10 lat promują polskie uczelnie, samorządy oraz biznes. Organem weryfikującym i przyznającym nagrodę „Made in Poland” jest natomiast specjalnie powołana Rada Kongresowa, złożona z przedstawicieli świata nauki, biznesu i administracji.
W kwietniu tego roku Volkswagen zaprezentował Polo szóstej generacji w nowej odsłonie. Teraz przyszła kolej na debiut jego najbardziej sportowej odmiany – GTI. Samochód opatrzony legendarnym skrótem jest liderem segmentu pod względem mocy silnika, dostępnej technologii i sportowego charakteru. Mocny silnik TSI i na sportowo zestrojone podwozie, dostosowane do osiągów Polo GTI, zmieniają miejski samochód w dynamiczne, pięcioodrzwiowe auto sportowe. Opcjonalnie, po raz pierwszy, Polo GTI umożliwia także częściowo zautomatyzowaną jazdę. Najnowsze systemy asystujące zapewniają komfort i bezpieczeństwo wszystkim pasażerom.
Poznań, 30 czerwca 2021 r. Zgodnie z porozumieniem zawartym przez zarząd Volkswagen Poznań z partnerem społecznym OM NSZZ Solidarność i w ramach szerszego pakietu świadczeń finansowych, z dniem 1 lipca 2021 r. wynagrodzenia w zakładach Volkswagen Poznań wzrastają o 3,1%.
Hanower/Poznań, 29 czerwca 2021 r. PanAmericana – legendarna trasa łącząca dwa krańce Ameryki, z Alaski do Tierra del Fuego, przyciąga globtroterów, poszukiwaczy przygód oraz miłośników motoryzacji pragnących ją przemierzyć. To oni są inspiracją dla Nowego Volkswagena Caddy PanAmericana, zaprezentowanego przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze. O niezwykłym charakterze nowej wersji świadczą przyciągające wzrok elementy zewnętrzne: panele w stylu off-road na nadkolach, progi i dodatkowe czarne listwy na drzwiach.
Użytkownicy uwielbiają Tiguana Allspace za imponującą pojemność bagażnika do aż 1.920 litrów i możliwość przewożenia do siedmiu pasażerów. Przedłużona wersja bestsellerowego Tiguana wyróżnia się zmodyfikowaną stylistyką, nowymi systemami obsługi i wspomagania prowadzenia auta oraz innowacyjnym wyposażeniem, jak interaktywne matrycowe reflektory LED – IQ.LIGHT – oraz nowe dotykowe sterowanie automatyczną trzystrefową klimatyzacją, która należy do wyposażenia seryjnego wszystkich wersji z wyjątkiem podstawowej. Nowy Tiguan Allspace jest dostępny w czterech wersjach wyposażenia (Tiguan, Life, Elegance i R-Line), z pięcioma silnikami (trzema TSI i dwoma TDI) oraz z napędem na przednie lub na cztery koła do wyboru. Ceny nowego Tiguana Allspace zaczynają się od 122.690 złotych za 150-konny model z silnikiem 1.5 TSI EVO.
Hanower/Poznań, 23 czerwca 2021 r. Jury konkursu Red Dot Awards co roku nagradza najlepiej zaprojektowane produkty różnych kategorii z całego świata. W tym roku, w kategorii „Samochody i motocykle” nagroda „Red Dot: Best of the Best – najlepszy z najlepszych” trafiła do najnowszego modelu marki Volkswagen Samochody Dostawcze, Nowego Multivana.
Volkswagen jest coraz bliższy wykorzystania innowacyjnych drukarek 3D w produkcji samochodów. Po raz pierwszy, w głównym zakładzie w Wolfsburgu, do produkcji komponentów jest wykorzystywany najnowszy proces druku 3D, znany jako „binder jetting” (natrysk spoiwa). Podczas gdy w konwencjonalnym druku 3D do tworzenia elementu warstwa po warstwie z proszku metalicznego wykorzystuje się laser, w procesie natryskiwania spoiwa używa się kleju. Powstały w ten sposób metalowy element jest następnie podgrzewany i kształtowany. Zastosowanie technologii natrysku spoiwa zmniejsza koszty i zwiększa wydajność – elementy ważą, na przykład, o połowę mniej niż te wykonane z blachy stalowej. W tej chwili Volkswagen jest jedynym producentem samochodów, który wykorzystuje technologię druku 3D w procesie produkcji aut. „Pomimo ciągłych wyzwań związanych z pandemią koronawirusa, wciąż pracujemy nad innowacjami” – mówi Christian Vollmer, członek zarządu marki Volkswagen odpowiedzialny za produkcję i logistykę. „Wspólnie z naszymi partnerami dążymy do tego, aby w nadchodzących latach druk 3D stał się jeszcze bardziej wydajny i nadawał się do zastosowania na linii produkcyjnej”.
Z badania Volkswagena i InsightOut Lab wynika, że połowa respondentów ma świadomość globalnych zagrożeń klimatycznych. Tyle samo zna różnice w emisji CO2 między autami w pełni elektrycznymi a pozostałymi rodzajami samochodów. Wiedza o wpływie elektromobilności na środowisko potrzebuje jednak dalszej popularyzacji, bo wraz z postępem technologii „elektryki” będą coraz bardziej ekologicznym rozwiązaniem.